Raekoda 700 kolmas kontsert “Michel Sittowi radadel. Muusika 16. sajandi alguse Euroopa õukondadest”

Tallinna raekoda tähistab oma esmamainimise 700. aastapäeva kontserdisarjaga „Tallinn feat. Reval – Raekoda 700“.  Sarja kolmas kontsert kannab pealkirja MICHEL SITTOWI RADADEL. Muusika 16. sajandi alguse Euroopa õukondadest.

Gamut Consort & Lara Morris (Saksamaa) 27. mail kell 18 Tallinna Raekojas

On raske ette kujutada, et kuulsa kunstniku reisid kulgesid vaikuses. Mis helid võisid teda aga ümbritseda? Kuulajatel avaneb võimalus teha kaasa reis inglise õukonda, kus Sittow maalis Henry VIII õde Mary Tudorit. Muuhulgas oli kuningas ka kirglik plokkflöödimängija ja kontserdil kõlavad ka mõned Henry VIII teosed. Tema oli ka see, kes kutsus oma teenistusse itaalia parimatest plokkflöödimängijatest ja pillimeistritest koosneva kuulsa Bassanode perekonna.

Järgmine peatus on seotud Austria Margaretaga. Sittow oli Philipp Ilusa teenistuses ja võimalik, et kohtas ka viimase õde, Austria Margaretat. See oli paik, kus kaunite kunstide seas oli muusika just eriti hinnas. Säilinud Margareta noodivihikud lubaksid koostada õige mitmeid kontserdikavasid, kuid meile mahub nendest aaretest ehk mõniteist minutit.

Sittowi ilmselt kõige “eksootilisem” peatuspaik on Hispaania. Kastiilia kuninganna Isabel I õukonnas kõlas muusika, mis Revalisse vaevalt jõudis. Nüüd see lõpuks juhtub. Laskem end siis inspireerida samadest viisidest, mis ümbrisesid meie parimat renessansskunstnikku – Michel Sittowit!

Kontserdi teejuhiks on renessanssplokkflöötide ansambel Gamut Consort, kus Reet Sukk, Taavi-Mats Utt ja Andres Siitan on endale külla kutsunud Saksamaa selle ajastu eksperdi, plokkflöödivirtuoosi Lara Morrise.

Kontserdil kõlab rikkalik kollektsioon 16. sajandi plokkflöötide koopiatest, mis on tehtud just Viini ja Brüsseli muuseumides asuvate Bassano meistrimärki kandvate pillide järgi.

Piletid Fientast.

Sama kava kantakse ette Tõrva kirik-kammersaalis 26. mail kell 19.