Kammernaiskooril Sireen valmis album „Terra Feminarum“,  mis on mõtteline järg 2016. aastal ilmunud debüütplaadile „Terra Incognita“. Albumilt leiab 10 teost, mis on kõik naisheliloojate sulest. Kogumik sündis kammernaiskoori Sireeni ja dirigendi Nele Erastuse koostöös.

Nele Erastuse sõnul on Terra Feminarum paik, kus kuulaja saab avastada, mõtiskleda ja nautida. „Võimalik, et seda kohta füüsiliselt ei eksisteerigi, kuid saab hoopiski oma kuju läbi Eesti heliloojate muusika, mille läbi on igal kuulajal võimalik enda jaoks uus maailm luua,“ rääkis Erastus.

Uus album on ood kõigile vägevatele naistele, kes meid on kasvatanud, juhendanud, inspireerinud ja julgustanud. Plaadil kõlab eranditult naisheliloojate looming, milles peegeldub ürgne naiselikkus, õrnus, jõud, müstilisus, esiemade tarkus ja armastus ümbritseva vastu. Salve on saanud Miina Härma „Lauliku lapsepõli“, Ester Mägi „Siin mu rõõmumaa“ ja „Pietá“, Evelin Seppari „Maardurand“, Mariliis Valkoneni „Sinu südames“, Galina Grigorjeva „Slava!“ ja Hildegardi „O viridissima virga“ Evelin Seppari seades. Lisaks vokaalmuusikale saab albumil kuulda ka keelpillikvartetti M4GNET (Allison Kruusmaa„Day by Day, Towards Lightness“ ja Maria Kõrvits „May it be Beautiful“) ja elektroonilist muusikat (Liina Sumera „Terra Feminarum“).

Album on salvestatud aastatel 2021–2023, helirežissöörid Tanel Klesment ja Andres Olema. „Terra Feminarum“ ilmub vaid elektrooniliselt ning on kuulatav Spotify’sYouTubeis ja mujal digiplatvormidel alates 2023. a detsembrist.

Kammernaiskoor Sireen loodi 2011. aasta novembris pikka aega koos laulnud sõpruskonna pinnalt. Sireen taotleb hõrku, kuid naiselikult tummist ja lummavat kõla, sidudes naiskoorile omase heliseva kõlavärvi kammerlikult selge vokaaliga. Tegemist on amatöörkooriga, kus laulavad harrastusmuusika profid kogu oma kire, kogemuse ja sügava musikaalsusega. Aastatel 2018–2022 oli Sireeni dirigent Nele Erastus. Koori juhatab 2022. a sügisest dirigent Laura Štoma.