Marcel Johannes Kits ja Katariina Maria Kits suunduvad detsembris ühisele Eesti tuurile

Armastatud klassikatähtedest kaksikud Marcel Johannes ja Katariina Maria Kits suunduvad detsembri alguses Eesti tuurile, kus saab kuulda kava, mis põimib kokku graatsilise klassika, impressionismi hõrgu hoo, minimalismi elava ilu ning uuema muusika vürtsikad kõlad. Mitmekesise valiku sees on muusikat paljudelt maadelt ning esindatud on ka Eesti helikunst.

“Teeme selle tuuri, sest oleme pikka aega tahtnud koos mängida Raveli Sonaati viiulile ja tšellole. Marceliga on alati suur rõõm koos mängida, mõistame teineteist väga hästi ning proovis ja laval on kodune ja kindel tunne,” ütleb Katariina Maria.

“Minu jaoks on väga eriline tulla jõuluajaks Eestisse ja minna esmakordselt tuurile koos kaksikõega Katariinaga. Oleme seda terve elu oodanud,” lisab Marcel. “Jõulud on ju aeg lähedastega koos olemiseks ja soovime anda kuulajatele midagi ilusat ja südamlikku, mis ka neid omavahel ühendaks.”

Katariina Maria ja Marcel Johannes Kits võitsid televisiooni ja raadio vahendusel ka laiema muusikapubliku austuse, mis andis hoogu areneda eredalt omanäolisteks solistideks ning ühtlasi sisukateks kammermuusikuteks. Mõlemad on ühed noorema põlvkonna säravaimad instrumentalistid, kes pälvivad aina enam ka rahvusvahelist tähelepanu.

Kontserdid toimuvad:
3. detsembril Viljandi Jaani kirikus
4. detsembril Tartu Jaani kirikus
6. detsembril Kuressaare Laurentiuse kirikus
7. detsembril Laulasmaal Arvo Pärdi keskuses (kontsert on välja müüdud)
8. detsembril Tori kirikus

KAVA:
Joseph Haydn – Duett viiulile ja tšellole D-duur
Maurice Ravel – Sonaat viiulile ja tšellole
Philip Glass – duetid 1, 2, 3, 4 teosest Kontsert viiulile ja tšellole
Carl Philipp Emanuel Bach – Presto c-moll H.230
Johann Sebastian Bach – Prelüüd nr 15 G-duur BWV 860
Giovanni Sollima – Heimat Terra
Raimo Kangro – Tandem con Gioconda nr. 2 op. 30

Piletid tuurile “Kooskõla” on müügil Piletilevi müügipunktides ja veebikeskkonnas.

Foto: Kaupo Kikkas