Tõnu Kaljuste avab Raplas juubelifestivali.

Homme, 26. juunil kell 19 astub Tallinna Kammerorkester koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga Rapla kirikus lavale Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Kõlab üks tuntumaid sakraalmuusika šedöövreid  – Antonio Vivaldi pidulik ja särav „Gloria“. Solistidena on kaastegevad sopranid Yena Choi ja Maria Valdmaa, Martin Karu (kontratenor), Heldur-Harry Põlda (tenor) ning Olari Viikholm (bass).

Publikut ootab enne kontserti kell 18 vestlus-kohtumine festivali patrooni Urmas Viilmaga. Festivali kunstiline juht on Pille Lill ja korraldaja Muusikute fond PLMF.

“Tõnu Kaljuste on olnud Rapla Kirikumuusika Festivali algusaastate juures ning on enesestmõistetav, et festivali 30nda juubeli avab just tema”, ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill. “Vivaldi teosed Eesti tippkollektiivide esituses jäävad kindlasti pikaks ajaks nii publiku meeltesse kui kirikusaali müüridesse kõlama.”
Festival jätkub järgmisel nädalal nelja kontserdiga – 29.06 kell 19 Vigala kirikus Tallinna Trompetiansambel, 30.06 kell 19 Kehtna kirikus Eesti tippinterpreedi Johanna Vahermäe autorikontsert, Andre Maaker ja Prezioso 2. juulil kell 19 Hageri Vennastekoguduse Palvemajas ning Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatusel 3. juulil kell 19 Rapla kirikus.

Festival kestab 10. juulini. Kava on nähtav www.raplafestival.ee

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega. Festivali eesmärgiks on maailma rikkaliku muusikapärandi tutvustamine. Rapla muusikasõbrad ja külalised on aastate jooksul saanud kuulda mitmeid suurvorme (G. F. Händel “Messias” ja “Belsatsar”, F. J. Haydn “Loomine”, J. S. Bach “Johannese passioon” ja “Missa h-moll”, M. Reger “Psalm 100”, A. Dvořák “Missa D-duur” jt). Festivali üheks tipphetkeks on olnud Enn Võrgu oratooriumi “Valvake” esiettekanne helilooja 100. sünniaastapäeva puhul (2005) ning Ameerika Talentide Orkestri YOA esinemine Carlos Miguel Prieto dirigeerimisel (2016), kus solistina astus lavale maailmakuulus tšellist Gautier Capuçon. Festivalil on üles astunud enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini. Festivali toetavad järjepidevalt Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Rapla vald, Akzo Nobel, Harviker ja paljud teised.