Viiuldaja Ivi Ots ja pianist Age Juurikas kontsertidega Tartus ja Tallinnas

25. juulil kell 19 Tartu Ülikooli Aulas ja 28. juulil kell 19 Tallinnas Mustpeade majas toimub kaunis suvine kammerkontsert, kus musitseerivad viiuldaja Ivi Ots ja pianist Age Juurikas.

Esitlusele tulevad järgmised teosed:
E. Bloch – Nigun
D. Shostakovich – viiulisonaat Op. 134
X. Montsalvatge – Tres Policromias viiulile ja klaverile
K. Szymanowsky – Nocturne ja Tarantella

Ivi Ots alustas viiuliõpinguid 5-aastaselt dots. Ivi Tiviku juhendamisel. Ta jätkas oma õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis ja hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. 2007.a. lõpetas ta EMTA bakalaureuseopingud cum laude ning omandas 2011.a. magistridiplomi Sibeliuse Akadeemias Helsingis. Käesoleval ajal õpib ta EMTA doktorantuuris. Ta on osalenud muusikafestivalidel üle maailma ning võitnud ka mainekaid preemiaid.

Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga soolopianist, kes ühendab endas Venemaa ja Euroopa klaverimängu traditsioone. Tema lemmikrepertuaar pärineb 20. Sajandi algusest ning Age kireks on just vähetuntud ja –mängitud teoste interpreteerimine ning uute heliloojate avastamine.
Ta on esinenud soolokontsertidega ja kammerkooseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh. ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester). Ta on osalenud rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ja saavutanud mitmeid auhindu.

IviOtsAgejuurikas