Collegium Musicale osaleb XXII Rapla Kirikumuusika festivalil

Neljapäeval, 24. juulil kell 19 annab kammerkoor Collegium Musicale kontserdi Raplamaal, Velise kirikus. Kontserdi pealkiri on „Tervitus Neitsi Maarjale“ ja see toimub XXII Rapla Kirikumuusikafestivali raames. Velise kontserdi kava on mitmekesine ja erinevatest ajastustest – gregoriaanist tänapäeva heliloojateni välja. Ettekandele tuleb Arvo Pärdi, Rudolf Tobiase, Urmas Sisaski ja Pärt Uusbergi looming. Lisaks eesti heliloojate kõlavad kontserdil ka Luis de Victoria, Anton Bruckneri, John Taveneri, Morten Lauridseni jt teosed.

„Kuna tegemist on kirikumuusikafestivaliga, siis esitame sellel kontserdil ainult vaimulikku muusikat,“ ütles koori dirigent Endrik Üksvärav. „Peamiselt kõlavad lood kiituseks Neitsi Maarjale ning valdavalt on tegemist koorimuusika tähtteostega.”

Kõrgetasemeline kammerkoor Collegium Musicale tegutseb 2010. aastast. Koori dirigent on Endrik Üksvärav ja abidirigent Miina Pärn. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed. Koor on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Simon Carrington (UK), Jos van Veldhoven (Holland), Mihhail Gerts. Koor on osalenud edukalt mitmel rahvusvahelisel konkursil. 2011. a. võideti Itaalias Gorizias viis esikohta ja Grand Prix ning Itaaliast Arezzost naasti II kohaga Grand Prix’ voorust ja kahe kategooria võiduga. 2012 osales koor edukalt Soomes IV Rahvusvahelisel Harald Anderseni kammerkooride konkursil, kus jõuti  finaali. 2012 valmis koori esikplaat „Peegel peeglis“, kus kõlab Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming. 2013. aastasse jääb Roxanna Panufniku (UK) „Tallinna missa. Elutants“ salvestamine tunnustatud plaadifirmale Warner Classics. Suurimaks ettevõtmiseks 2013.a. oli Veljo Tormise tsükli „Unustatud rahvad“ täispikkuses esmaettekanne Eestis.

Tänavu laulab Collegium Musicale üheksal festivalil Eestis, sh 16. augustil tuleb Pühalepa muusikafestivalil esiettekandele Erkki-Sven Tüüri verivärske kooriteos „Missa brevis“. Sama teose Jaapani esiettekanne toimub Collegium Musicale esituses oktoobris toimuval Karuizawa Rahvusvahelisel Koorifestivalil.

Eesti Kooriühing tunnustas kammerkoori Collegium Musicale “Aasta koor 2011” tiitliga ja dirigent Endrik Üksvärav pälvis “Aasta noor dirigent 2011” tiitli, CD „Peegel peegli“ pälvis tunnustuse kui „Aasta kooriplaat 2012“. Lisainfo: www.collegiummusicale.ee

XXII Rapla Kirikumuusika festival toimub 15.- 25- juulil 2014. Festivali korraldaja on Pille Lille Muusikute fond. Täiendav info siit

Foto: Kristel Üksvärav
Kammerkoor Collegium Musicale