Rasmus Puur räägib autorikontserdist “Hetked”

Augustikuu esimesel päeval kõlab Tallinna lauluväljaku klaassaalis värske ja veel värskem muusika. Ettekandele tuleb noore helilooja Rasmus Puuri looming. Kontserdi avab möödunud suveks Naissaarel Hellerella aia avamiseks ning Tõnu Kaljustele ja Nargenfestivalile pühendatud keelpilliorkestripala „Hellerella“. Seejärel saab kuulda elust rõõmu tundmisest ning mängulisusest kõnelevat keelpilliorkestriteost „Rejoice“ ning erinevaid meeleolusid haaravat neljaosalist tsüklit „Hetked“.

Eesti ühe suurepärasema, võimekama ja väljendusrikkama oboemängija Riivo Kallasmaa soleerimisel tuleb ettekandele lüüriline „Igatsus“ ja just selleks kontserdiks valmiv uudisteos. Esiettekandes kõlab veel tavatule koosseisule – mees- ja naislöökpillimängijale – kirjutatud kolmeosaline dialoogpala „Mees ja naine“.

Kontserdi teise poole sisustab koos kirjaniku, tõlkija ja luuletaja Laur Lomperiga loodud avalik pihtimus „Jää“, mida keelpilliorkestri saatel kannab ette Rahvusooper Estonia solist, metsosopran Juuli Lill.

Kontserdil astuvad üles: Juuli Lill (metsosopran,) Eda Peäske (harf), Riivo Kallasmaa (oboe), Heigo Rosin (löökpillid), Marilin Erikson (löökpillid) ja Nargenfestivali orkester.

Dirigent on Rasmus Puur.

IMG_6762