USA helilooja ja kunstnik Spencer Topel osaleb “Elusate helide maja” avamisel

Täna, 8. aprillil kell 21.00–21.30 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia II korruse fuajees EMTA “Elusate helide maja” avamine USA helilooja ja kunstniku Spencer Topeli heliinstallatsiooniga “ECHOIC MEMORY II”.

Spencer Topel on tunnustatud Ameerika eksperimentaalmuusika helilooja, kes keskendub arhitektuuri, ruumi ja vormi seostele. Oma installatsioonidega on ta pälvinud mitmeid auhindu ja autasusid, sh Palmer Dixon Prize parima heliteose eest, BMI ja ASCAP auhinnad jpt. Topel on loonud teosed paljudele Ameerika muusika ja kunstiinstitutsioonidele, sh the Drawing Center NY, the DeCordova Museum and Sculpture Park, the Minnesota Orchestra, the Juilliard Symphony, Oregon Symphony, the Aspen Contemporary Ensemble, TILT Brass, FLUX Quartet, the Callithumpian Consort. Märkimisväärne rahvusvaheline koostöö on teda kokku viinud selliste kooslustega nagu FIGURA Ensemble Kopenhaagenis, Taanis, Contemporarte Ensemble Veneetsias, Itaalias ja Meitar Ensemble Tel Avivis, Iisraelis.  Lisainfo Spencer Topeli kohta siit

Lisaks kõlavad avamisel:
Tõnis Jürgens (1989, EKA). “Kapp 2”, installatsioon (4. korruse fuajee)
Robi Jõeleht. Installatsioon (100 väikseformaadilisest illustratsioonist koosnev seeria)
Kaisa Jõhvik. “Usu puude juttu”, heliinstallatsioon (2016, esiettekanne)
Evelin Saul (EKA). “Ma kasvan omapäi” / ”I Grow On My Own”, installatsioon (2015/2016)
Madlen Hirtentreu (EKA). “Ürgsupp”, skulptuur, installatsioon (2016, esmaesitlus)
Juhan Soomets. “Epitsükloid”, installatsioon

EMTA “Elusate helide maja” toimub 7.-16. aprillini kestva festivali Eesti Muusika Päevad raames. Tänavune festival kannab nimetust “Roheline heli?” ja pakub nädala jooksul kuulajale üle 60 esiettekande, kutsub ellu LHV uue heliloomingu Au-tasu. Eesti vanima, alates 1979. aastast peetava muusikafestivali Eesti Muusika Päevad kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme. 2015. aastal tunnustati EMPi Euroopa festivalide kvaliteedimärgiga.

Festivali Eesti Muusika Päevad korraldab Eesti Heliloojate Liit, kunstilised juhid on heliloojad Helena Tulve ja Timo Steiner.

Topel_2014