Täna algab erakordne noortefestival mini-EMP

Täna, 7. aprillil kell 15 saab Solarises hoo sisse Eesti Muusika Päevade noortealgatus mini-EMP, mille teema on sama, mis EMP-il – “Roheline heli?”. Mini-EMPi kavas on ainulaadne Linnulauludisko, heakorrakuud tähistatakse Vabaduse väljakul Tatjana Kozlova-Johannese teosega “Prelüüd luudadele” ja uusi talente avastatakse heliloomingukonkursil “Noor helilooja 2016”.

“Mini-EMPi wow-faktor on ideederikkus ja üllatuslik sisu. See on tohutult hea kogemus noortele, kes soovivad muusikasündmusi korraldada,” rääkis mini-EMPi mentor, turundusekspert Anu-Mall Naarits oma intervjuus mini-EMPi videoblogile. Festival on oma olemuselt ainulaadne, sest kõik korraldamisega seotud etapid läbivad noored iseseisvalt, selle juures annavad nõu oma ala tipptegijad nagu maestro Paavo Järvi, helilooja Tõnu Kõrvits jt.

Mini-EMPi avamisel Solarise keskuses kuuleb värsket mini-EMPi hümni, mängivad Brassers ja Kannelseelikud. Kahel laupäeval, 9. ja 16. aprillil, kantakse tantsijate abiga Vabaduse väljakul ette Tatjana Kozlova-Johannese teos “Prelüüd luudadele”, 10. aprillil teeb Tallinna Muusikakeskkooli Kammerkoor kummarduse Roman Toile 100. sünnipäeva puhul ning esitab tema teost Ühe Laulu Kontserdil Linnagaleriis. Samal päeval selgub ka konkursi “Noor helilooja 2016” võitja.

14. aprillil viivad kaks noort komponisti muusikarõõmu koos Doktor Klounidega lastehaiglasse. Üheskoos musitseeritakse ning kirjutatakse kaks teost, mis kantakse ette festivali lõpetamisel Telliskivi loomelinnakus. Vägeva punkti muusikafestivalile panevad kaks Linnulauludiskot Telliskivi Punases Saalis reedel ja laupäeval. Reedel, 15. aprilli õhtul saab jalga keerutada loodushelidest miksitud lugude saatel ning nautida mõnusat seltskonda ja häid maitseid. Mini-EMPi lõpetamisel, 16. aprillil, kuulutatakse välja loodusfotode ja -videote konkursi võitjad, keda hindasid tippfotograafid Kaupo Kikkas, Mait Jüriado ja Hans Markus Antson ning kantakse ette lastehaiglas kirjutatud teosed.

Juba esimene festival 2015. aastal tõi mini-EMPile kaks tunnustust: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet andis festivalile preemia „Suured teod” ja Eesti Noorteühenduste Liit tunnustas festivali auhinnaga „Noorteprojekt 2015”. See on festival, mis on suunatud noortelt noortele. Noorusliku energiaga laetud korraldusmeeskonda kuuluvad gümnaasiumiõpilased ning selline kontseptsioon noorte korraldatavast nüüdismuusika festivalist on ainulaadne kogu Euroopas.

Festival Eesti Muusika Päevad on Eesti vanim muusikafestival, mis tähistab tänavu 37. sünnipäeva. Festival keskendub Eesti uuele heliloomingule. Eesti Muusika Päevade kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner. Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit.

luuad2