SEE POLE SEE TRIO alustab Eesti kultuurinõunike korraldatud Euroopa kontserdituuri

23.novembril alustab jazzansambel SEE POLE SEE TRIO kontserdiga Berliinis jazzklubis Schlot Eesti kultuurinõunike korraldatud Euroopa kontserdituuri.

SEE POLE SEE TRIO koosseisus Jana Kütt (vokalist, lugude arranžeerija), Tobias Tammearu (saksofonist) ja Robert Rebane (akordionist, bassist) annavad Berliinist algava tuuri jooksul kontserdi veel Saarbrückenis klubis Terminus (24.11 kell 21), Pariisis Serbia kultuurikeskuses (25.11 kell 20) ja Belgias Sambrevilles Cracsi kultuurikeskuses (26.11 kell 16).

Pariisi kultuuriatašee Eike Elleri sõnul on Eesti kultuurinõunikud Euroopas korraldanud Eesti jazzmuusikutele tuuri juba üle kümne aasta. „Eesmärgiks on anda noortele muusikutele võimalus end Euroopas tutvustada, kontakte luua, kogemusi koguda“.

Berliini ja Saarbrückeni kontserti korraldava Berliini kultuurinõuniku Merit Kopli sõnul on Eesti jazz Saksamaal heas kirjas. „Meil on suurepärased jazzmuusikud, keda siin tuntakse ja hinnatakse. Ainuüksi klubis Schlot on Eesti jazzmuusikud esinenud üle kümne korra ja mitmeid neist on sinna tagasi kutsutud,“ ütles Kopli.

Brüsseli kultuurinõunik Heili Jõe ütles, et Brüsseli keskusest veidi eemal olevas Sambervilles on noored Eesti muusikud jazztuuri raames teist korda ning neid oodatakse väga. „Loodetavasti jääb see kenaks traditsiooniks ka edaspidi. SEE POLE SEE TRIO lõpetab tuuri pühapäeval 26. novembril Cracs kultuurikekuses,“ lisas Jõe.

SEE POLE SEE TRIO on unikaalne ja eksklusiivne koosseis, kus kohtuvad laul, saksofon, akordion, bass ja live-elektroonika. Laval on instrumente rohkem kui mängijaid, mis lisab kontserdile põnevust ja mängulisust.

Foto: Polina Soyref/See Pole See Trio