Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab kaunimates mõisates 31. oktoobrist kuni 2. novembrini hingedeaega ja isadepäeva. Meeleolukad kontserdid sarjas „Mõisaromantika“ kannavad seekord nime „Trubaduuride laul“. Hubased muusikasalongid koos säravate muusikute ja ajaloohõngulise interjööriga ootavad erinevates Maarjamaa mõisates, tuues kaunid kontserdid kodu lähedale ka suurematest linnadest kaugel elavatele inimestele.
L, 31.10.2015 kell 18 Kukruse Polaarmõis, Jõhvi kihelkond, Ida-Virumaa
P, 01.11.2015 kell 19 Kõltsu mõis, Keila kihelkond, Harjumaa
E, 02.11.2015 kell 20 Puurmani loss, Kursi kihelkond, Jõgevamaa
KAVA:
Laulud armastusest, igatsusest, pühakute imetegudest – Binchois, Dufay, Dowland, Morley, Monteverdi, Purcell jt
ESINEJAD:
ANTO ÕNNIS – laul, löökpillid
Tõnu Jõesaar – viola da gamba, fiidel
Robert Staak – lauto, teorb
Kontserdisarja „Mõisaromantika“ südamlik ja meeleolukas varajase muusika kava „Trubaduuride laul“ ühendab hingedeaja ja isadepäeva. Igal ajastul ja igal sajandil on oma suured trubaduurid, nautida saab imelist muusikat keskajast, renessansist ja barokiajastust. Mõisakontsertide kava on sündinud Hortus Musicuse ja Vox Clamantise lauljana esile tõusnud Anto Õnnise hoogsate, muretute ja ka igatsevate trubaduurilaulude soolokavast, mida toetava tolle aja pillidel muusikud Tõnu Jõesaar ja Robert Staak. Esitusele tulevad armastuslaulud, joogilaulud ja tantsud – omaaegsed tõelised hitid. Vastukaaluks meeleolukale ilmalikule muusikale kõlavad sügavmõttelised laulud pühakutest ja nende imetegudest. Nii saavad muusikaga tähistatud hingedeaeg, kõigi pühakute päev ja ka peatselt saabuv isadepäev.
Kõik mõisad seekordses valikus on hoole ja armastusega taastatud endisesse hiilgusesse ning on kui säravad pärlid Maarjamaa kauni looduse keskel. Kukruse Polaarmõis on ainulaadne kogu maailmas ning seal saab uudistada ka põnevat Polaarmuusemi ehk tõelist Sannikovimaa avastusretke. Kõltsu mõis oma šveitsipärase puitarhitektuuri ja tornidega võlub kui tõeline muinasjutuloss. Puurmani neo-renessass stiilis lumivalge peahoone on aga üks suuremaid ja uhkemaid mõisalosse Eestis, mis on seotud ka Vabadussõja ajalooga ning kus juba ligi sajandi tegutseb mõisakool.
Igas mõisas on tund enne kontserdi algust ja vaheajal avatud mõnusad salongikohvikud.