Berliinis esitletakse Arvo Pärdi lastelaulude plaati ja noodikogumikku

Kolmapäeval, 21. oktoobril kell 19 esitlevad Arvo Pärdi Keskus ja kirjastus Universal Edition projekti “Lapsepõlve lood” Berliinis mainekas Dussmann KulturKaufhausis.

Hiljuti Eestis ilmunud uuele plaadile ja noodikogumikku on kogutud valik Arvo Pärdi lastelaule, mis kirjutatud ajavahemikul 1956-1970 enamasti näidenditele ja multifilmidele. Neist suur osa jõuab alles praegu arhiiviriiulitelt ka avalikkusse. Pealkirjaga “Lapsepõlve lood” / “Lieder aus der Kindheit” / “Songs from Childhood” laulude noodid antakse koostöös Universal Editioniga välja lisaks eesti keelele ka saksa- ja ingliskeelsete laulutekstidega esitamiseks nii klaveriga kui ka instrumentaalansambli seades.

Esitlusel tutvustab Arvo Pärdi Keskuse poolt projekti sünnilugu ning plaati koos eestikeelsete nootidega muusikateadlane Kristina Kõrver, kelle koostatud on ka CD juurde kuuluv mahukas buklett tekstide ja fotodega. Valikut plaadil olevatest lastelauludest esitab Dussmanni keskuse KulturBühne laval ka Berliini Lauluakadeemia (Singakademie zu Berlin) tütarlastekoor. Esitluse aukülalisteks on Arvo Pärt ja Norbert Lammert, õhtut juhib Mikko Fritze.

Sissepääs vaba.