Corelli Music hooaja avakontserdid – vali kaunis muusika!

PRESSITEADE
15.10.2013

Kontserdiagentuur Corelli Music avab uue hooaja säravate orkestrikontsertidega “Juubilarid Corelli ja Vivaldi” 20.-21. oktoobril Tartu Jaani ja Tallinna Kaarli kirikutes. Praeguses valimismöllus kutsuvad muusikud – oktoobris vali kaunis muusika!

Esitatav kava on kui kaunis muusikaline rännak barokiaja päikeselisse Itaaliasse, agentuuri nimihelilooja Arcangelo Corelli ja tema kuulsaima kaasmaalase Antonio Vivaldi juubelite tähistamiseks. Kirikuvõlvide all kõlavad maailma muusika kullafondi kuuluvad Concerto grossod ja soolokontserdid barokkviiulitele, -tšellodele ja ka barokkfagotile.

Esineb Corelli Barokkorkester ajastu pillidel koos Eesti parimate varajase muusika solistidega, kontserte juhatab dirigent Martin Sildos. Muusikud mängivad barokiaja pillidel ja endiste aegade vaimus, nii nagu Corelli ja Vivaldi šedöövrid võisid kõlada ka heliloojate eluajal Itaalia uhketes kirikutes. Kontsertidega tähistab Corelli Music 360 aasta möödumist agentuuri nimihelilooja Arcangelo Corelli (1653–1713) sünnist ja ühtlasi ka 300 aasta möödumist surmast ning tema kuulsa kaasmaalase Antonio Vivaldi (1678–1741) 335. sünniaastapäeva. Kutsume nautima Corelli-Vivaldi stiili ja elegantsi!

Eesti varajase muusika tippmuusikute esituses saab nautida itaalia meistrite kaunist muusikat meie kultuuripärandisse kuuluvates eri aegadel valminud kirikutes, mille interjöörid ja vaimsus annavad muusikale juurde suure hingelise lisaväärtuse. Kontsert valimispäeva õhtul 20. oktoobril on ajaloolises Tartu Jaani kirikus, mille keskajast pärinevad terrakota figuurid ja kaunistused on unikaalsed kogu Euroopa gootikas. Tallinna kontsert 21. oktoobril on suurimas 19. sajandi lõpus eestlaste kogudusele ehitatud kahe torniga Kaarli kirikus, mida kaunistavad nii kogu kiriku sisustus, suur roosaken kui ka uhked tornikellad. Pühakoja väärtuslikumaks ehteks on eesti maalikunstniku Johann Köleri kutsuvat Kristust kujutav freskotehnikas altarimaal, mis valmis vaid 10 päevaga ning modellina kasutati Hiiumaalt pärit eesti talumeest.

Lisainfo:
Corelli Music: www.corelli.ee

Mail Sildos
Kunstiline juht
+3725097963
mail@corelli.ee

Birgit Kraas
Produtsent
birgit@corelli.ee