Homme jagab Eesti Kooriühing aastapreemiaid

Laupäeval, 26. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. Kaheteistkümnes kategoorias kandideerib aastapreemiatele 75 nominenti.

„Kõigi koori- ja orkestrijuhtide igapäevane töö hoiab üleval meie rahvuskultuuri kõige jõulisemat väljendust, laulupidu. Laulupidude jätkumise vastutust kanname kõik üheskoos ja teeme seda suure uhkuse ja rõõmuga – lauljad, orkestrandid, dirigendid, omavalitsused, riik,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar auhindade jagamise eel.  

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia.Aastakontserdil antakse üle ka Uno Järvela Fondi stipendiumid, mille sel aastal pälvivad Janne Fridolin (peastipendium) ja Kadi Voosel(õppestipendium).

Haridus-  ja Teadusministeeriumi tervituse ja kingituse annab aasta dirigent-muusikaõpetajale üle minister Mailis Reps.

Kultuuriminister Indrek Saar annab üle Kultuuriministeeriumi tänukirjad dirigentidele, kes on aasta jooksul auhindu saanud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Möödunud aastal oli võidukaid koori- ja orkestijuhte 39 – nii Tallinnast kui ka Haapsalust, Laulasmaalt, Pärnust, Rakverest, Tabasalust, Tartust ja Võrust.

Kontserdil esinevad:

E STuudio noortekoor, dirigent Külli Lokko, solist Arno Tamm
Keila Kooli lastekoor, dirigent Kadi Härma
Nõmme Muusikakooli Puhkpilliorkester, dirigent Mart Kivi
Rahvusooper Estonia poistekoor, dirigent Hirvo Surva
Tartu Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Kerge 

Kontserdi kunstiline juht on Indrek Vijard, õhtujuhid Adeele Sepp ja Kalle Sepp

16. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna linn, Klassikaraadio ja Tallinna TV.