Eesti Muusikaauhinnad 2019 Aasta klassikaalbum on Erkki-Sven Tüür. “Illuminatio. Whistles and Whispers from Uluru. Symphony No. 8“

Eesti Muusikaauhinnad 2019 nominatsiooni “Aasta Klassikaalbum” võitja on Erkki-Sven Tüür. “Illuminatio. Whistles and Whispers from Uluru. Symphony No. 8“. “Aasta Klassikaalbumi” nominatsiooni võitja selgus eile õhtul Eesti Muusikaauhinnad 2019 galal Saku Suurhallis.

Tegemist on järjekorras Erkki-Sven Tüüri neljanda autoriplaadiga, mis ilmunud maineka Soome plaadimärgi Ondine all. Plaadil on kaks instrumentaalkontserti – «Illuminatio» vioolale ja orkestrile ning «Whistles and Whispers from Uluru» plokkflöödile ja keelpilliorkestrile. Albumile on salvestatud ka Sümfoonia nr. 8, mille esiettekanne toimus 2010. aasta aprillikuus Glasgow City Hallsis Šoti Kammerorkestri ja Olari Eltsi esituses.

Helilooja Erkki-Sven Tüür: “See plaat on ühe väga põhjaliku protsessi vili – dirigent Olari Elts hakkas juba rohkem kui neli aastat tagasi Tapiola Sinfonietta ja Ondine plaadifirmaga töökava kujundama. Iga plaadil kõlav teos sai ajavahemikus 2016-17  kontsertidel ette kantud ja siis salvestatud. Parim strateegia minu arust. Solistid on mõlemad omal alal tippklassi kuuluvad, nii Lawrence Power vioolal kui Genevieve Lacey plokkflöötidel. Puhas rõõm on kuulda nii suurepärast koosmusitseerimist, mida juhatab erakordse sädemega mu kauaaegne hea sõber ja paljude teoste (sellel plaadil Kaheksas sümfoonia!) initsiaator Olari Elts.”

 „Aasta Klassikaalbumi“ žanrikategooriate kandidaatide nimekiri koostati Eesti Muusikanõukogu liikmete esitatud ettepanekute alusel. Erinevatest valdkonna ekspertidest koosnenud žürii valis esitatud plaatide põhjal parimad. Plaatide kuulamine ja hindamine toimus läbi Eesti Muusikaauhindade häälestussüsteemi. Klassikalise muusika valdkonnas annab Eesti Fonogrammitootjate Ühing kokkuleppel Eesti Muusikanõukoguga välja üksnes erinevate klassika žanrikategooriate võtjate seast valitud „Aasta Klassikaalbumi“ auhinna.

“Aasta Klassikaalbum 2019” kategooriate võitjad:

 „Aasta heliloomingu album“,Aasta sümfoonilise- või lavamuusika album“ 

Erkki-Sven Tüür. Illuminatio. Whistles and Whispers from Uluru. Symphony No. 8, Ondine (2018)
Muusika: Erkki-Sven Tüür
Esitajad: Lawrence Power (vioola), Genevieve Lacey (plokkflööt), Tapiola Sinfonietta, dirigent Olari Elts.
www.ondine.net/index.php?lid=en&cid=2.2&oid=6025

 

Aasta koorimuusika album

3 CD-d Baltic Voices, Harmonia Mundi (2018)
Muusika: Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Arvo Pärt, Urmas Sisask, Toivo Tulev, Galina Grigorjeva, Erkki-Sven Tüür, Sven-David Sandström, Einojuhani Rautavaara, Pēteris Vasks, Per Norgard, Alfred Schnittke, Vaclovas Augustinas, Pelle Gudmundsen-Holmgreen, Kaija Saariaho, Rytis Mažulis, Erik Bergman, Algirdas Martinaitis, Henryk Mikolaj Górecki 

Esitajad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Paul Hillier
www.harmoniamundi.com/#!/albums/2315

„Aasta kammermuusika album“

The Soul of Fire, ERP (2018)
Muusika: de Falla, Albéniz, Stravinsky

Esitajad : Age Juurikas, piano
Tegemist on Age Juurikase esimese sooloalbumiga, omanäolise ja ambitsioonika live-salvestusega, milles läbivateks teemadeks on tuli ja tants, rituaal ning muinaslugu.
www.erpmusic.com/records/cds/the-soul-of-fire