Una Corda “Eesti Mäng”

Ansambel Una Corda, koosseisus Liis Viira (harf), Kristi Mühling (kannel) ja Ene Nael (klavessiin) annab 5. veebruaril kell 16 kontserdi Vääna mõisas ja 7. veebruaril kell 19 Mustpeade majas.

Kavas: 
Liis Viira – Lauamäng
Heino Eller – “Kellad” Una Corda seade
Tatjana Kozlova- Johannes – “8 shades of my shadow”
Improvisatsioon teemal Täring
Rene Eespere – “Murdepunkt” soolokandlele (kandleversiooni esiettekanne)
Malle Maltis – Uudisteos Una Cordale
Improvisatsioon teemal Täring
Kristjan Kõrver – “Psallite 2″ kandlele ja klavessiinile
Mirjam Tallly – “Voolujoon”
Improvisatsioon teemal Täring

Ansambli Una Corda seekordne kava on inspireeritud populaarsest lauamängust ja telesaatest „Eesti mäng“. Kava eesmärk on küsida publikult – kas tunneme eesti muusikat? Tunniajane kontsert pakub kuulajale nii äratundmisrõõmu kui ka võimalust oma teadmisi proovile panna ja täiendada. Nii kõlavad kontserdil tuntud kui ka vähem tuntud eesti heliloojate teosed, mis on kirjutatud või seatud spetsiaalselt ansambli unikaalsele koosseisule. Vahepaladena kõlavad Una Corda täringuvisked ehk live improvisatsioonid lauamängust tuttavatel teemadel. Kontserdil on kaastegev muusikateadlane Kerri Kotta. 

Una Corda on ainulaadse koosseisuga ansambel, kuhu kuuluvad kolm pilli – harf, kannel ja klavessiin. Vaatamata instrumentide erinevale ajaloolisele taustale ja iseloomulikele tämbritele ühendab neid heli tekitamine näppimise teel ja kammerlikum kõla. Ansambli esimene kontsert toimus 2009 aastal Kadrioru lossis Eesti Interpreetide Liidu kontserdisarja “Akadeemiline kammermuusika” raames. Seejärel on ansambel esinenudmitmetel festivalidel Eestis. Aastal 2012 toimus ansambel Una Corda esimene iseseisev kontsertreis Rootsi, kus fookuses oli eelkõige helilooja Mirjam Tally ja tema kahe uue loo esmaettekanded. Tänaseks on lisandunud kontserdid Itaalias, Berliinis, Sydneys ja Poznanisil. Koostöös Klassikaraadioga on Eesti Rahvusringhäälingu muusikafondi salvestatud rohkem kui ühe plaadijagu muusikat. Jaanuaris 2012 ilmus Una Corda debüütalbum “Una Corda”.

Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal!