Tüür ja Pärt kõlavad Saksamaal Kristiina Poska dirigeerimisel

29. ja 30. novembril kõlab Saksamaal, Essenis Kristiina Poska dirigeerimisel Erkki-Sven Tüüri “Insula deserta”  ja Arvo Pärdi “Cantus in Memory of Benjamin Britten”. Esitab Folkwang Kammerorkester Essen.

Kontserdil kõlab:

Erkki-Sven Tüür “Insula deserta”
Franz Joseph Haydn Konzert für Klavier D-Dur Hob.XVIII:11
Arvo Pärt “Cantus in Memory of Benjamin Britten”
Benjamin Britten “Variations on a theme of Frank Bridge” op. 10

Kristiina Poska on sündinud Türil (1978). Muusikaõpinguid alustas ta Türi lastemuusikakoolis klaveri erialal. 1998.aastal lõpetas ta G.Otsa nim Tallinna Muusikakooli koorijuhtimise erialal ning 2002 aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise erialal. Seejärel jätkas ta õpinguid Berliini Kunstide Ülikoolis Kai-Uwe Jirka ja Jörg-Peter Weigle juures.
2004–2011 õppis Kristiina Poska orkestridirigeerimist Berliini Hanns Eisleri nim Kõrgemas Muusikakoolis professor Christian Ehwaldi käe all. Alates 2006 on ta Berliini Humboldti Ülikooli SO Cappella Academica dirigent. Ta on pälvinud auhinnalisi kohti ja eripreemiaid paljudel rahvusvahelistel dirigentide konkurssidel Ateenas, Londonis, Saksamaal, Taanis jm. 2013. aasta aprillis sai ta Saksa Muusikanõukogu ja Berliini Kontserdimaja väljakuulutatud aasta noore dirigendi preemia.
Kristiina Poska on 121-aastase Berliini Komische Operi ajaloos esimene naisdirigent ning esimene eestlane, kelle ooperiteatri juhtkond kutsus kapellmeistri ehk teise dirigendi ametikohale.
poska_bear_kl_2593.fav1