Robert Wilson valmistab ette koostööprojekti Arvo Pärdiga

Tallinnas viibis töövisiidil meie ajastu teatri suurkuju Robert Wilson, et valmistada ette muusikateatrietendust koostöös Eesti muusika maailmamehe Arvo Pärdiga.

Robert Wilsonit peetakse üheks peamiseks alusepanijaks avangardteatrile, ta on püsinud rahvusvahelise teatriareeni tipus alates läbimurdeteosest “Einstein on the Beach” (koos Philip Glassiga, 1976).

Koostööprojekti esiettekanded leiavad aset Noblessneri Valukojas 12.-15. mail 2015, esitajaiks Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solistid ja näitlejad. Ettevõtmise muusikajuht ja dirigent on Tõnu Kaljuste.

Robert Wilson külastas koos Arvo Pärdi ja Tõnu Kaljustega Noblessneri Valukoda ja osales töökoosolekutel, kus suurprojekti sündi arutas mitmest riigist saabunud korraldav meeskond. Robert Wilsoni külastas ka Arvo Pärdi Keskust Laulasmaal, kus Wilsoni ja ta kolleegidega pidasid nõu Arvo ja Nora Pärt ja keskuse töötajad.

2015. aastal toimuvatele esietendustele on kavandatud järgnema produktsiooni ning selles osalevate Eesti kollektiivide ringreisid mitmele nimekale Euroopa festivalile, suurprojekti kaastellijatele. Produktsioon sünnib rahvusvahelises partnerluses, Eesti poolelt on eestvedajaks Eesti Kontsert.
Pärt