Triin Ruubel ja Kärt Ruubel annavad Londonis kontserdi

Kaksikõdedest noored interpreedid, viiuldaja Triin Ruubel ja pianist Kärt Ruubel, annavad sel reedel 6. aprillil kammerkontserdi Londonis.

Triin ja Kärt Ruubel elavad vilgast muusikuelu. Mõlemad õppisid Rostocki Muusika- ja Teatrikõrgkoolis ning on esinenud mainekates saalides nagu Rootsi Kuninglik Ooper ja Berliini Konzerthaus. 2011. aastal asutasid nad uue muusika ansambli Neophon, millega on kaasnenud koostöö selliste tippheliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. Mitmete orkestrite ees soleerinud Triin Ruubel on alates 2015. aastast Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Nii solisti kui kammermuusikuna tegutsev Kärt Ruubel on aga esinenud paljudel mainekatel festivalidel. Duona tegutsevad õed alates 2007. aastast.

6. aprillil esinevad noored interpreedid Londoni St James’s Piccadilly kirikus. Kontserdi kavas kõlavad aegumatu klassiku L. van Beethoveni ning Poola päritolu Karol Szymanowski teosed viiulile ja klaverile. 12. aprillil ootab õdede duot ees aga debüütkontsert Berliini filharmoonia kammersaalis 1959. aastal loodud maineka sarja “Debüt im Deutschlandfunk Kultur” raames.

Londoni kontsert toimub Eesti Interpreetide Liidu ja St James’s Piccadilly kiriku koostöös.