Eesti uue koorimuusika kontserdil kõlab 8 esiettekannet

Laupäeval, 7. aprillil kell 18 toimub Raadiomaja I stuudios Tallinn Music Weeki raames uue Eesti koorimuusika kontsert. Esiettekandele tuleb 8 uudisteost, autoriteks Kadri Hunt, Marianna Liik, Riho Esko Maimets, Sander Mölder, Sander Pehk, Rasmus Puur, Mirjam Tally ja Eeva Talsi. Kontserdi kunstiline juht on seekord dirigent Endrik Üksvärav.

„Heliloojate hulgas on nii noori kui ka kogemustega muusikaloojaid ning meil on hea meel, et kontserdil kõlab teoseid ka autoreilt, kes tavaliselt koorimuusikat ei kirjuta,“ ütles Kooriühingu tegevjuht Kaie Tanner. „Kuna kontserdi teemaks oli rahvalaul, sündis mitmeid teoseid rahvaluule tekstidele ning koorid valisid sellele vastavalt ka oma muud lood. Esitajad on seekord noored ja kava põnev – ootame huviga nii kontserti kui selle kontsertsalvestuse plaati.“

Laule esitavad Collegium Musicale, Eesti Raadio Laulustuudio mudilaskoor, kammerkoor Helü, Rahvusooper Estonia noormeestekoor, Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor Ellerhein ja Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor.

Kaasa teevad Õnne-Ann Roosvee klaveril, Eeva Talsi viiulil ja Juhan Uppin lõõtspillil.

Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

Piletid on müügil Piletilevis
Pileti hind eelmüügis 10 EUR, sündmuse päeval ja kohapeal 12 EUR. 

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital, koostööpartner on Klassikaraadio.