Tallinna Kammerorkester ja Florian Donderer avavad jõuluaja piduliku kontserdiga

Viimasel jõulueelsel advendil ehk pühapäeval, 20. detsembril kell 16 astub Estonia kontserdisaalis publiku ette Tallinna Kammerorkester eesotsas maailmanimega viiuldaja Florian Dondereriga. Kontserdi teine pool jõuab Klassikaraadio otseülekandes EBU raadiojaamadesse üle maailma.

Solistidena teevad kaasa Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann, klavessinist Reinut Tepp ja flötist Pipilota Neostus.

Kontserdi kava koosneb imelisest barokkmuusikast, esitusele tulevad Händeli, Vivaldi, Corelli, Wassenaeri ja Bachi ajatud teosed. Kontserdi lõpetab Bachi ülev Brandenburgi kontsert nr 5 D-duur. „See on tore ja lõbus kava nii mängijatele kui ka kuulajatele. Kindlasti on suur rõõm tulla kokku orkestri ja samuti publikuna, et saada osa muusikat täis hetkedest sellel kummalisel viiruseperioodil,“ kirjeldab Florian Donderer. 

Florian Donderer on õppinud Berliinis ja Londonis Berliini Filharmooniaorkestri Karajani akadeemia stipendiaadina. Ta on Saksa Bremeni Kammerfilharmoonia orkestri pikaaegne kontsertmeister ning on just sel perioodil loonud tänapäevase kontsertmeistrist dirigendi ja kunstilise juhi rolli. Selles astub ta üles ka koos oma ammuse partneri Tallinna Kammerorkestriga traditsioonilisel pühade-eelsel kontserdil. Ta on ka Eesti Festivaliorkestri kontsertmeister, keda Pärnu Muusikafestivali kunstiline juht ja dirigent Paavo Järvi on iseloomustanud nii: „Florian on loomupärane liider, temas valitseb täiuslik kombinatsioon muusikalisest intelligentsusest ja intuitsioonist. Nii viiulisolisti, kontsertmeistri kui dirigendina suudab ta luua ainulaadseid atmosfääre.“

Euroopa Ringhäälingute Liidu jõulumuusikaprogrammis otseülekanne algab Klassikaraadios kell 17. Kontserti vahendavad ka BBC, Soome Yleisradio, Austria ORF, viis raadiojaama Saksamaal, kaks ringhäälingut Kanadas ning Läti, Hispaania, Iirimaa, Taani, Islandi, Rumeenia, Bulgaaria, Poola ja Kreeka raadiojaamad.

Jõulumuusikapäev (Euroradio Christmas Music Day) on Euroopa Ringhäälingute Liitu kuuluvate raadiojaamade üks populaarsemaid projekte, millest saab osa üle kümne miljoni kuulaja mitmel mandril. Klassikaraadio vahendab Euroraadio jõulumuusikapäeva kontserte läbi terve pühapäeva algusega kell 11, rahvusvahelist otseülekannete maratoni juhivad Ivo Heinloo ja Miina Pärn.