Tallinna ja Tartu Ülikooli kammerkoorid annavad ühiskontserdi

Sellel nädalavahetusel toimuvad Tartus ja Tallinnas Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisarja “Kuulajale” II hooaja avakontserdid “Siin mu rõõmumaa”. Esinevad Tallinna Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor. Juhatavad Sander Tamm ja Triin Koch. Laupäeval, 11. oktoobril kell 19 toimub kontsert Taru Ülikooli Ajaloomuuseumis ja pühapäeval, 12. oktoobril kell 19 Tallinnas Mustpeade majas.

Kontsertidel „Siin mu rõõmumaa“ astuvad esmakordsel ühiskontserdil lavale Tallinna ja Tartu Ülikooli kammerkoorid. Mõlemad koorid on tuntud oma väga sisukate, mitmepalgeliste, nooruslike ja emotsionaalsete interpretatsioonide poolest. Kontserdil saab publik osa müütidest, rahvatarkustest ja õpetlikest piiblilugudest. Kavas on heliloojad Holst, Kreek, Maimets, Mäntyjärvi, Palestrina, Pärt, Saar, Schnittke, Tormis, Uusberg ja Whitacre. Esiettekandes kõlab Alo Ritsingu teos „Kuule, jälle on sügis“. Esitusele tuleb ka Coldplay hitt „Fix You“.

Tallinna Ülikooli Kammerkoor alustas tegevust 1997. aastal Merike Aarma juhendamisel. Ülikooli esinduskollektiivis laulavad enam kui kümne eriala üliõpilased, lisaks vilistlased. Koori dirigent on aastast 2013 noor ja särtsakas Sander Tamm. Koori ilusa kõla eest hoolitseb vokaalpedagoog Karin Salumäe.

Tartu Ülikooli kammerkoor tegutseb aastast 1971. Koor on läbi aastakümnete olnud üks omanäolisemaid ja ärksamaid koore Eestis – on algatatud mitmeid koorikontserte, on oldud aktiivsed kaasarääkijad ja -lauljad ning tublid laulupeolised. Koori juhatab aastast 2001 karismaatiline ja tunnustatud dirigent Triin Koch.

Eesti Kammerkooride Liit on 1997. aastal loodud Eesti Kooriühingu alaliit, mille eesmärgiks on kõrgetasemelise a cappella koorilaulu säilitamine ja edendamine. 2013. aasta sügisel algatati uus kontserdisari „Kuulajale“, mis esitleb omanäolisi ja mitmekülgse tegevusega Eesti kammerkoore.

Piletid hinnaga 5 eurot on müügil Piletilevis ja kohapeal. Sarja toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Fotol: Tartu Ülikooli Kammerkoor

Tartu Ülikooli Kammerkoor