Taasavati Liszti Akadeemia renoveeritud Kontserdikeskus

Budapestis Liszti tänaval taasavati 1907. aastal Art Deco stiilis ehitatud ja renoveerimise läbinud Kontserdikeskus.  Renoveerimistööd kestsid neli aastat.  Liszt-Akademie-2-rfranck Liszt-Akademie-4-rfranck Liszt-Akademie-6-rfranckKontserdisaalis on aegade jooksul esinenud Svjatoslav Richter, Jehudi Menuhin, Leonard Bernstein.

Ferenc Liszti algatatud Liszti Akadeemia on institutsioonina eksisteerinud 138 aastat. Budapesti kontserdisaali akustikat on ülistatud nii muusikute kui kuulajate poolt. Liszti Akadeemia 60-aastane rektor Andras Batta, kelle ameti peagi harfimängiha Andrea Vigh üle võtab, selgitusel oli renoveerimise tõukeks fakt, et üle 100 aasta vanust hoonet pole varem uuendatud.

Liszti Akadeemias õpib üle 800 tudengi. Akadeemia ning kontserdimaja on jagatud  kaheks iseseisvaks institutsiooniks, et 1100 kohaline muusikakeskus leiaks maksimaalset kasutamist.   Järgmise kahe kuu jooksul esinevad renoveeritud kontserdimajas Steve Reich, Isabelle Faust, Joshua Bell ja Steven Isserlis.

Fotode autor: Remy Franck