Pühapäeva õhtuni saab kandideerida Eesti muusika päevade muusikaarvustajaks

Eesti muusika päevad ja kultuur.info blogikeskkond ootavad uute kirjutajate kaastöid! 27. märtsi õhtuni on veel kõigil aega koguda muljeid külastatud muusikasündmustest, avaldada nende kohta arvamust ning edastada näidisartikkel kultuur.info toimetusele. Seitse korraldajate valitud kirjutajat saavad võimaluse külastada 7.–16. aprillini uue eesti loomingu festivali ning näidata oma analüüsivõimet ja kirjutamisoskust.

Autori amet, töökoht või akadeemiline taust ei ole oluline – muusikakriitiku rollis on ennast oodatud proovile panema kõik, kellel on soovi ja julgust avaldada mõtteid muusika erinevate avaldumisvormide teemal.

Eesti muusika päevade peaprodutsent Madli-Liis Parts kinnitab: „Eesti muusika päevad kaasaegse klassikalise muusika festivalina on alati avatud kõigile, kes soovivad saada erinevaid uusi muusikakogemusi. Meie festivalil on võimalik vahetult kohtuda nii heliloojate kui ka muusikutega. Kontserdimuljetest kirjutamine on üks viis muusikast rohkem teada saada.“

Kultuur.info toimetuse ja Eesti muusika päevade eestvedajate valitud arvustajad saavad festivali pressipassi ning võimaluse kuulata Eesti heliloojate värskeimat loomingut. Igalt valitud arvustajalt oodatakse üht või kaht eesti- või ingliskeelset artiklit. Projektis osalejatelt eeldatakse kursisolekut vastavas muusikavaldkonnas toimuvaga, oskust võrrelda ja analüüsida erinevaid sündmusi kaasaegse ühiskonna ja kultuurikeskkonna kontekstis. Kõik artiklid avaldatakse kultuur.info blogis. Õnnestunumaid tekste jagatakse ka teiste väljaannete lugejatega.

Osalemissoovist saab teada anda kuni 27.03.2016, saates CV ja lühikirjelduse oma viimasest muusikaelamusest e-posti aadressilekultuur.info@estinst.ee. Finaali pääsenute nimed avaldatakse 30.03.2016. Reeglid ja lisainfo: http://kultuur.info/kultuurikalendrist/emp-blogi/.

Vaata blogi sissekandeid siit – http://kultuur.info/blogi/!
Loe Eesti muusika päevadest lähemalt siit – http://www.eestimuusikapaevad.ee/!