Pärnu Ooperi “Suveaaria 2015” keskendub laulmisele ja lauljatele

Pärnu Vanalinna õuel toimub kolmeteistkümnel õhtul igatsusest, lootusetusest ja müstikast kõnelev kontsert-installatsioon VALGE INGEL, mis koosneb kolmest teosest sopranile ja elektroonikale. Kaija Saariaho Lonhi muusikasse on põimitud fragmente keskaegse trubaduuri Jaufré Rudelini oksitaanikeelsest luuletusest, mis kõneleb kaugest ja kättesaamatust armastusest. Lubawa Sydorenko Valge Ingel on süntees sonoristlikest kõladest ja filigraansest sopranipartiist. Sven Sosnitski teos Kauge Maa Laul põhineb inglise poeedi Lord Byroni poeemil Pimedus. Kauges tulevikus on meie kustuv päike elu maal võimatuks muutnud. Viimane inimene vaatab keset tühjust üles, et lausuda viimased sõnad. Esinevad sopran Kai Kallastu, kes väga suure hääleulatusega lauljana on olnud mitmete eesti heliloojate nõudlike ning eksperimentaalsete teoste esmaesitaja, valguskunstnik Johanna-Mai Vihalem ning Sven Sosnitski ja Andrus Kallastu (elektroonika).

Pärnu Eliisabeti kirikus esitavad lauljad üheksal korral kontseptuaalseid
vokaalkavu:
Laupäeval, 11.7 kell 20 Pärnu Eliisabeti kirikus toimuval meditatiivse muusika õhtul kõlavad nüüdisheliloojate Tanja Kozlova-Johannese, Ülo Kriguli, Tristan Murail’, Salvatore Sciarrino, John
Taveneri ja Andrus Kallastu unenäoliste fantaasiapiltidena vahelduvad teosed. Kontserdil esineval sopran Kai Kallastu, vioolakunstnik Talvi Nurgamaa ja Andrus Kallastu (elektroonika).

Kolmapäeval, 15.07 kell 20 esineb Pärnu Eliisabeti kirikus kontratenor Ivo Posti, keda saadab teorbil Kristo Käo. Kontserdil alapealkirjaga Armastuse laulud kõlavad teatraalsed, naljatlevad ja
südamlikud laulud ning aariad Dowlandi, Händeli, Monteverdi, Purcelli ja Tromboncini sulest.

Laupäeval, 18.07.2015 kell 20 kõlavad Pärnu Eliisabeti kirikus Eduard Tubina, Jean Sibeliuse, Pjotr Tšaikovski ja Richard Straussi laulud. Esinevad sopran Pille Lill ja pianist Marje Lohuaru.

Kolmapäeval 22.07.2015 kell 20 esitavad bariton Atlan Karp ja pianist Seppo Varho Pärnu Eliisabeti kirikus Gustav Mahleri ja Richard Straussi laule.

Laupäeval, 25.07.2015 kell 20 kõlab Pärnu Eliisabeti kirikus Olivier Messiaeni monumentaalne laulutsükkel Harawi. Tsükli esitavad sopran Kai Kallastu ja pianist Seppo Varho.

Kolmapäeval, 29.07.2015 kell 20 kõlab Pärnu Eliisabeti kirikus Joaquin Rodrigo, Edward Elgari ja Gustav Mahleri rahvalauludel ja –pärimusel põhinev muusika. Esinevad metsosopran Kadri Tegelmann ja pianist Jaanika Rand-Sirp.

Laupäeval, 1.08.2015 kell 20 esitavad hollandi bariton Tim Kuypers ja
pianist Jaanika Rand-Sirp Pärnu Eliisabeti kirikus Franz Schuberti, Frank
Martini, Gabriel Fauré ja Gustav Mahleri laule.

Neljapäeval, 6.08.2015 kell 20 tõlgendavad sopran Kersti Ala-Murr ja pianist Piia Paemurru Pärnu Eliisabeti kirikus kontseptuaalse vokaalkava Lied juugendstiilis raames Erich Wolfgang Korngoldi, Arnold Schönbergi, Max Regeri, Gustav Mahleri ja Richard Straussi laule.

Laupäeval, 8.08.2015 kell 20 esitavad sopran Kai Kallastu ja Ansambel Floridante, koosseisus Meelis Orgse (barokkviiul), Saale Fischer (klavessiin) ja Kristo Käo (teorb), Claudio Monteverdi ja Francesca
Caccini madrigale.

Pääsmed hinnaga 10 eurot eelmüügis Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal (makse sularahas).

Eestimaa suveõhtud võivad olla jahedad ja niisked. Soovitame võtta kaasa
sooje riideid ja vihmakaitsed.

Toetajad: Kultuuriministeerium, Pärnu linn, Kultuurkapital

Info siit