Metsasarvemängija Paula Ernesaks valiti Berliini Filharmoonikutesse

24-aastane metsasarvemängija Paula Ernesaks alustab maailma parimaks orkestriks nimetatud Berliini Filharmoonikute ridades. Maailma tipporkestrite kombe kohaselt sai muusik kaks hooaega kestva prooviaasta lepingu, vahendab Helsingin Sanomat. Pärast prooviaastate edukat läbimist sõlmitakse interpreediga juba tööleping, mis on paljude tippinterpreetide unistus. 

“See oli ootamatu ja minu elus seisab ees suur muutus, kuna kolin nüüd Saksamaale. Esimene päris töökoht on kõigile suur asi ja minu oma saab olema Berliini Filharmoonikutes,” ütles Ernesaks ajalehele. 

Ernesaks on sündinud Helsingis ja kasvanud Soomes, kuid tal on eesti kodakondsus. Ta õppis kõigepealt klaverit, 14-aastaselt alustas aga metsasarveõpinguid Soomes Espoo muusikakoolis Mari Loiske juhendamisel, aasta hiljem jätkas ta õpinguid Sibelius akadeemia noorteosakonnas Jukka Harju käe all.

2016. aastal astus Ernesaks Sibeliuse akadeemiasse, jätkates Harju klassis. Ernesaks on mänginud aktiivselt noorteorkestrites: Orkester Norden, Jean Sibeliuse noorteorkester, Euroopa Liidu noorteorkester ja Verbier’ festivali orkester. Lisaks on Paula töötanud mitmes Soome orkestris, nt Soome Raadio orkester, Soome rahvusooperi orkester, hooajal 2017/2018 Kuopio linnaorkester.

2019. aastast on Ernesaks õppinud Berliini filharmoonikute Karajani akadeemias, kus tema õpetajad on Stefan Dohr ja Sarah Willis, sealsed õpingud lõpevad detsembris. Pärast väikest puhkust kodumaal Soomes, algabki töö Berliini Filharmoonikute juures. 

Eestlastest on Berliini Filharmoonikutes mänginud külalis-soolooboemängijana aastatel 2002-2004 ka Kalev Kuljus, aastatel 1921–1927 kuulus orkestrisse ka kontrabassimängija Ludvig Juht.