Maarjamäe lossis annab kontserdi erakordne kooslus

Neljapäeval, 25. oktoobril kell 19 astub Maarjamäe lossi suvesaalis üles erakordne kooslus – vioolakvartett koosseisus Laur Eensalu, Karin Sarv, Helen Kedik ja Liina Žigurs. Koos kantakse ette spetsiaalselt vioolakvartetile loodud teoseid.

Kui välja arvata üksikud erilised hetked, pole Eestis varasemalt nelja vioolat avalikult kuuldud. Nii on igapäevaselt meie esindusorkestrites Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning Tallinna Kammerorkestris töötavatest suurepärastest vioolamängijatest koosnev ansambel selleks eriliseks puhuks välja otsinud spetsiaalselt neljale vioolale kirjutatud teosed. „Selle kontserdikava koostamisel oli lähtepunktiks, et soovime esitada viooladele kirjutatud originaalloomingut,“ kirjeldab kontserdikava kokkupaneku protsessi kvarteti liige Helen Kedik. „Nimelt kõlavad vioolaansamblite esituses enamasti vaid seaded, sest originaalis pole sellele instrumendile väga palju muusikat kirjutatud.“

Ligi tunniajasel kontserdil kõlab vioolakvartetile kirjutatud muusikat Inglise päritolu York Boweni ja Ross Coheni ning Hispaania võitlushärgade peres sirgunud SanchoEngaño sulest. „Kontserdil ettekandele tulevate teoste mõnusast rahust ja humoorikusest on tunda, et kõik esitusele tulevad heliloojad on väga tihedalt vioolaga seotud,“ iseloomustab esitusele tulevat kava Karin Sarv.

Kontserdipiletid hinnaga 15/7 € on saadaval Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal.