Les Arts Florissants hakkas ise oma salvestusi välja andma

Ajal, mil üle maailma räägitakse sellest, kuidas plaadifirmadel ei lähe hästi ning tegevust tõmmatakse koomale, on perioodiinstrumentidel mängiv ansambel Les Arts Florissants otsustanud oma muusikat hakata ka ise välja andma. 28. oktoobril ilmub Händeli Belshazzar. Salvestusel soleerivad Allan Clayton, Rosemary Joshua ja Iestyn Davies as Daniel.

1979.aastal William Christie poolt loodud ansambel on Harmonia Mundi ning Erato all andnud välja lugematu arv plaadistusi. Christie on öelnud, et sponsorite innustusel otsustati luua oma plaadifirma. Christie on tunnistanud, et ta oma nooruspõlves lihvis interpretatsioonistiili kuulates kogenud muusikute salvestusi ja soovitab sama ka praegustele tudengitele. Samal põhjusel peab ta oluliseks jäädvustada Les Arts Florissants pärandit. Lisaks on võimalik salvestuste kaudu jõuda kuulajateni, kes ei jõua või ei mahu kontserdisaali.

Christie tuletab meelde, et Les Arts Florissants on tegelenud oma varasemate salvestuste digitaliseerimisega ning need on üleval ansambli kodulehel.

Ajakirja Gramophone lehelt saab kuulata Babüloonlaste koori Händeli oratooriumist „Belshazzar“ . Händel_Belshazzar