Laupäeval algab XIII Tallinna kammermuusika festival

XIII Tallinna Kammermuusika festival toimub 19. – 30. augustil, külaliste seas on Põhjamaade talentide sümfooniaorkester Norden ja Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi.

Avakontsert, mis on linnarahvale tasuta, toimub Estonia kontserdisaalis 21. augustil kell 19.00, kus esineb Põhjamaade noorte talentide sümfooniaorkester Norden, solistidena on orkestri ees tunnustatud Rootsi sopran Susanna Andersson ja tšellist Jakob Koranyi ning dirigendipuldis on Johannes Gustavsson.

Nii orkester kui PLMF kingivad kõik festivali kontserdid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Juba neljandat aastat on kammermuusikafestivali raames 19. augustil Vabaduse Väljakul telk, kus vahemikus kell 12.00 – 21.00 toimuvad igal täistunnil kontserdid. Lisaks pakub festival linnarahvale võimaluse tasuta kuulata 22. augustil kell 15 Rootsi-Mihkli kirikus tunnustatud interpreete – Kristina Kriit (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Neeme Ots (trompet) ja Tiia Tenno (orel).

26. augustil kell 19.00 astub Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas publiku ette Läänemere muusikatalente ühendav Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi, kaastegev on eesti tšellist Andreas Lend.

Suurejooneline Galakontsert toob kokku Eesti tippsolistide paraadi 29. augustil  kell 19.00 Mustpeade Majja, kus antakse üle 12. korda Marje ja Kuldar Sink’i nimeline noore muusiku preemia pr. Mari-Ann ja hr. Tunne Kelami poolt.

Tallinna Raekojas ja Hopneri majas esinevad 23 – 28.08 veel mitmed muusikud nii meilt kui mujalt ja festival lõpeb Euroopa Komisjoni esinduse esitlusega 30. augustil kell 19.00 Tallinna Raekojas, esinejateks Euroopa Liidu Noorteorkestri keelpillikvartett ja eesti klaveritrio HEMEIS.