Festival Tallinna Tornid 2017

Festivali Tallinna Tornid 2017 avakontsert toimub 25. augustil kell 21 ühes Tallinna vanalinna kaunimas kirikus, kuhu inimesed väga tihti ei satu – Issanda Muutmise Peakirikus, kus külastajaid võlub Eesti silmapaistvaim ja suurim barokkaltar, Tallinna vanim tornikell ja suurepärane akustika. Järgmised festivali kontserdid toimuvad keskaegse müüritorni, tänaseks kenasti restaureeritud Neitsitorni välilaval ning kaua kasutuseta seisnud, kuid lootusrikka tulevikuga dominiiklaste kloostrikompleksi kunagises võimsaimas ehitises Katariina kirikus.

Festival TALLINNA TORNID 2017

R, 25.08.2017
21.00 Issanda Muutmise Peakirik (Suur-Kloostri 14, Tallinn)

Öökontsert „Soolo-BACH küünlavalgel”
ESINEJA: Johanna Randvere – barokktšello
KAVA: J.S. Bach – Süidid soolotšellole

Hilisõhtune meditatsioon hubisevas küünlavalguses imelise barokkmuusika ja võluva tšellisti seltsis. Johanna Randvere alustas tšelloõpinguid Võru muusikakoolis, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Vaatamata oma noorusele on ta esinenud paljudel kontsertidel ja võitnud auhindu mitmel konkursil. Praegu õpib ta Helsingi Sibeliuse Akadeemias barokktšellot kõrgelt hinnatud Soome barokkmuusiku Markku Luolajan-Mikkola käe all.

SISSEPÄÄS vaba suurusega annetusega festivali toetuseks.

L, 26.08.2017
18.00 Neitsitorni välilava (Lühike jalg 9a, Tallinn)
Koostöös Tallinna Kultuuriööga

Kontsert „Ilus algus”
ESINEJA:  Helin-Mari Arderi ja Siim Aimla kvartett.
Helin-Mari Arder – laul, Siim Aimla – saksofonid, Jaan Jaanson – kitarr, Ara Yaralyan – kontrabass

„Ilus algus” on jätk varasemale kavale „Mu süda, ärka üles” (džässiseaded eesti vaimulikele rahvalauludele). Helin-Mari Arder on võlunud publikut nii originaalloomingu kui ka teiste eesti autorite lauludega, samuti kuulub tema repertuaari muusikat mitmetes teistes keeltes. Kõige tuntumaks võib aga kindlasti pidada tema laulu “Väike päike”. Siim Aimla on tuntud oma mitmekülgse muusikalise lähenemise poolest muusika autori, esitaja, arranžeerija ja bändijuhina. Mõlemalt muusikult on ilmunud ka mitmeid heliplaate. SISSEPÄÄS tasuta.

20.00 Katariina kirik  (Vene 14a, Tallinn)
Koostöös Tallinna Kultuuriööga

Kontsert „Välgunäoline”
ESINEJA: Avarus Trio
Mingo Rajandi – kontrabass, Mari-Liis Vihermäe – flöödid, Karl-Johan Kullerkupp – vibrafon, löökpillid
KAVA: müstiline kõlamaailm – Mingo Rajandi, Tigran Hamasyan , Chick Corea jt

Avarus Trio kõla on õhuline ja helge. Selgelt põhjamaise iseloomuga hõljuvad astraalsed helimaastikud vahelduvad rütmiliste ja hoogsate meeleoludega, mille algeid võib otsida kaugemate ja kuumemate kultuuride muusikast. Trio mängib lapseliku lusti ja avastamisrõõmuga ning liigub nõtkelt komponeeritud materjali ja improvisatsioonide piirimail.

Piletid Piletilevist ja võimalusel tund enne algust kohapeal.