Kontserdisarja Musica Sacra raames kõlavad teosed flöödile ja klaverile

Laupäeval, 25. oktoobril 2014 kell 16 esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus Leonora Palu (flööt) ja Diana Liiv (klaver). Kontserdil kõlab Maltise, Karmanovi, Reinvere ja Takemitsu muusika.

Kontserti raamivad kaks vihmateemalist teost: Eesti noorema põlve ühe omapärasema helilooja ja elektronmuusiku ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooniõppejõu Malle Maltise …jääb järele vihm flöödile, klaverile, elektroonikale ja videole ning vene noorema põlve silmapaistva minimalisti Pavel Karmanovi teos flöödile ja klaverile Different rains.

Flötist Leonora Palu on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige ning osaleb tihti eesti heliloojate teoste esmaettekannetel nii Eestis kui ka välismaal. Ta töötab flötistina Pärnu Linnaorkestris ning õpetab flööti ja vabaimprovisatsiooni Pärnu ning Pärnu-Jaagupi muusikakoolides.

Mahukat nii klassikalist kui ka nüüdismuusikarepertuaari omav pianist Diana Liiv on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Bostoni Longy Sümfooniaorkestri ja Kaunase Sümfooniaorkestri ees. Ta on mitmete konkursside laureaat. Koostöös Klassikaraadioga on ta salvestanud kaks kompaktplaati Tšaikovski muusikast. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.