Esmaspäeva, 26. jaanuari õhtul kell 19 toimub Tallinnas kinokohvik Sinilind saalis kolmas kontsert sarjas „Osaluskontserdid”. Sel korral on kontserdi teemaks kordused ja delay.
Kavas:
Helimäng „Mustrimäng”
Pierre Jodlowski Limite Circulaire flöödile ja 8-kanalisele fonogrammile
Esitajad: Tarmo Johannes, flöödid, helimängude tarkvara Tammo Sumera, helindus
Osaluskontserdid on 2014. a sügisel Tarmo Johannese käivitatud omanäoline sari, kus kuulajate roll pole passiivne. Iga kontsert koosneb kolmest osast – interaktiivne, spetsiaalselt kontserdiks välja töötatud helimäng, kus kuulajad saavad kaasa mängida nutitelefonide või sülearvutite abil, väike tutvustav loeng mõnest heli, akustikat või helisünteesi puudutavast aspektist ning valitud teosed flöödile ja elektroonikale. Helimäng, loeng ja kontsertosa on omavahel sisuliselt tihedalt seotud. Sarja mõte on tekitada huvi, juhtida inimesed aktiivsest tegevusest aktiivse kuulamiseni. Helimängude tarkvara lähtekood on peale kontserte kättesaadav vabavarana ja võib olla aluseks järgmistele muusika- või haridusprojektidele, vt https://github.com/tarmoj/
Pierre Jodlowski (1971) on poola juurtega prantsuse helilooja ja helikunstnik, tuntud eelkõige elektroakustilise muusika loojana. Tema muusikat esitatakse üle maailma ja see on leidnud kindla koha kaasaegse muusika tipp-ansamblite nagu Ensemble Intercontemporain, Ictus, New Ensemble Modern, Ars Nova jpt repertuaaris. Eestis on Jodlowski muusikat varem esitanud Monika Mattiesen ja Margo Kõlar (Dialog / No Dialog flöödile ja elektroonikale).
Tarmo Johannes (1976) on tuntud eelkõige flöödimängijana, ta on ansamblite U: (www.uuu.ee ) ja Resonabilis (www.resonabilis.com ) liige ning on esinenud mitmete soolokavadega. Viimastel aastatel on ta intensiivselt tegelenud programmeerimise ja helisünteesiga, keskendudes eelkõige nn interaktiivsetele helimängudele, kus osalejatel on oma roll lõpliku helilise tulemuse kujundamisel. Tema helimängud on valitud esitamisteks Csoundi rahvusvahelisel konverentsil Hannoveris (2011), Linux Audio konverentsil Grazis (2013), Csoundi rahvusvahelisel konverentsil Bostonis (2013), kus ta tutvustas koostöös Jaapani programmeerija Toshihiro Kitaga Csoundi serveripõhist lahendust. Osaluskontsertide puhul on need kaks poolt tööle rakendatud täie võimsusega.
Tammo Sumera (1984) on hinnatud elektronmuusik ja üks nõutumaid live-elektroonika helimeistreid Eestis. Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis klaverit ja klarnetit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tema eriala olnud peamiselt elektronmuusika helirežii. Lisaks sellele on Tammo tegutsenud kirjastamise, graafilise disaini, multimeedia loomingu ja IT alal. Ta on osa võtnud arvukatest rahvusvahelistest muusikafestivalidest, nii esineja kui ka korraldajana. Tal on olnud oluline roll paljude nüüdisheliloojate teoste ettekannetel. Aastast 2007 on ta EMTA Elektronmuusika stuudio õppejõud.