Kolm kontserti Riia katastroofis hukkunute mälestuseks

Neljapäeval, 5. detsembril kell 19.30 Tallinna Metodisti kirikus,  laupäeval 7. detsembril kell 15.00 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja 8. detsembril kell 17 Helsingi Toomkirikus toimuvad kontserdid Riia Katastroofis hukkunute mälestuseks.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) professor Tõnu Kaljuste on valinud ettekandmiseks suurepärase kava klassikast tänapäevani. Kõlavad itaallaste 16.-17. sajandi klassiku Claudio Monteverdi mitmeosaline „Magnificat a 6“, seejärel Wolfgang Amadeus Mozarti Salzburgi katedraali liturgilise teenistuse tarvis loodud 6-osaline vokaalsümfooniline oopus „Vesperae solennes de confessore“ KV 339 (1780) ning tänapäeva noore autori, Kanadas elava Riho Esko Maimetsa „Ave Maria“.

Kava juhatavad Tõnu Kaljuste kõrval ka EMTA dirigeerimisosakonna üliõpilased, solistid on Maria Valdmaa, Annika Lõhmus, Helen Lepalaan, Mikk Dede, Valter Soosalu ja Ott Kask. Laulab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoor ning mängib Tallinna Kammerorkester.

Riho Esko Maimetsa (sünd. 1988) pala „Ave Maria“ segakoorile ja keelpillidele on päris uus teos ja selle maailmaesiettekanne leidis aset oktoobrikuu algul Kanadas Torontos Tõnu Kaljuste juhatusel toimunud „Soundstreamsi“ sarja kavas pealkirjaga „The Music of Arvo Pärt“.

Jõulumuusikaks sobiva kavaga kontserte esitlevad ning toetavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõrval Eesti Rotary klubid, Tallinna Filharmoonia, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Nargenfestival.

Sissepääs tasuta, kohapeal saab teha annetusi varinguohvrite perede toetuseks.jõulumuusika kolmes kirikus