Kadriorus lõpeb Lossimuusika hooaeg

Pühapäeval, 1. juunil kell 17 kõlab Kadrioru lossis Eestis seni ettekandmata Ameerika heliloojate vokaallooming sopran Kädy Plaasi ja pianist Marje Lohuaru esituses. Kontserdil on kaastegev ka ERSO kontsertmeister, viiuldaja Arvo Leibur, kes koos pianist Marje Lohuaruga esitab vahepaladena kaks viiuliteost.

Kavas:
S.Barber – Four songs op. 13
A.Copland – 12 Poems of Emily Dickinson
L.Bernstein – I hate musicKädy-Plaas_
G. Gerswin/ J. Heifetz – Süit “Porgy ja Bess” (Summertime ja It Aint Necessarily So)

Sopran Kädy Plaas on pälvinud tunnustust nii kontserdi- kui ka ooperilaval. Hinnatud solistina esineb ta vokaalsümfoonilistes suurvormides ning teeb koostööd mitmete interpreetide ja ansamblitega. Plaasi ulatuslik repertuaar hõlmab muusikat varabarokist kuni kaasaegse muusikani, tema repertuaari kuulub üle kümne ooperirolli.

Aastatel 2002–2004 oli Plaas Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja, alates 2004. aastast tegutseb solistina projektiteatris Nargen Opera. Ta on osalenud ka Rahvusooper Estonia, teater Vanemuise ning Hamburgi Riigiooperi lavastustes.

Plaas on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2006), Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja” (2007), Lili Kaelase Muusikafondi stipendiumi (2007) ning ta on Eesti Kultuurkapitali interpreedi stipendiumi laureaat (2008).

Marje Lohuaru on andnud kontserte mitmete nimekate Eesti ja ka välismaa interpreetidega. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside züriides ja andnud meistrikursusi Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Kanadas, Poolas ja mujal.

Marje Lohuaru on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. H. Sepa klaveriklassi. Seejärel täiendas ta end Peterburi konservatooriumi assistentuuris prof. Maria Karandašova juures. M. Lohuaru oli aastail 1991 – 1997 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransambliosakonna juhataja. Ta on olnud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia akadeemia prorektor ning 1997 aastast professor. Kammeransambli õppejõuna on ta teinud väga palju üliõpilaste ansamblimängu edasiarendamiseks ja repertuaari laiendamiseks. Teda hinnatakse nii instrumentalistide kui lauljate seas kui nüansirikast ja meisterlikku ansamblipartnerit.

Arvo Leibur on kahekordne vabariikliku konkursi laureaat ning ta on pälvinud tiitleid mitmel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.Tihe kontserttegevus solistina,ansamblite koosseisudes ja sümfooniaorkestri saatel on viinud teda paljudesse Euroopa maadesse,USA sse ja Jaapanisse.Ta on salvestanud soolo-cd Euroopa Virtuoosid, firmale BIS albumi Tubina kõikide viiuliteostega ja mitmeid CD-sid trio Arvo Leibur-Terje Terasmaa-Heiki Mätlik koosseisus,kellega ka aktiivselt tegutseb. Aastal 2005 pälvis A.Leibur Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest, aastast 2008 on Hollandi Kuningriigi poolt väljaantava Oranje-Nassau ordeni kavaler.

Arvo Leibur on õppinud Moskva Riiklikus Konservatooriumis dots. I.Botškova juhendamisel. Ta on töötanud õppejõuna Kuopio Konservatooriumis ja teinud koostööd Hollandis kammerorkestriga Nieuw Sinfonietta Amsterdam ning töötanud ka Holland Symfonia kontsertmeistrina. Alates 2001. aastast on ta ERSO kontsertmeister ning hetkel  ka õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Kontsert toimub Eesti Interpreetide Liidu ja MTÜ Loovüksus koostööna.