Hõimupäevad 25!

19. oktoobril tähistatakse üle Eesti soome-ugri rahvaste tutvustamiseks mõeldud hõimupäeva. Kontserdid Hõimupäevad 25 programmi raames toimuvad 4.novembrini.

Hõimupäeva tähistatakse Tallinnas, Tartus ja Viljandis ning mitmetes teistes maakonnakeskustes. Soome-ugri rahvaste pärimusmuusika kontserte annavad nii karjala, vepsa, soome, udmurdi, komi, mari, mokša, ungari kui eesti muusikud kõikjal Eestis kuni 4. novembrini.

Lisaks näidatakse soome-ugri teemalisi filme kinos Artis, Kinomajas ja ETV2-s, toimuvad loengud, klubiõhtud ja näitused koolides, raamatukogudes, rahvamajades. Projekti „Soome-ugri maitsed“ raames tutvustakse koolides hõimurahvaste toidukultuuri.

Laupäeval, 19. oktoobril kell 10-15 toimub Eesti Rahvusraamatukogus rahvusvaheline konverents „Soome-ugri rahvaste taasärkamine ja Hõimupäevad 25“.

Hõimupäevi on peetud alates 1928. aastast. Helsingis 1931. aastal kogunenud soome-ugri IV kultuurikongressi otsusel peetakse hõimupäeva Eestis, Soomes ja Ungaris iga aasta oktoobrikuu kolmandal nädalavahetusel. Viimastel aastatel on ka Venemaa soome-ugri piirkondades korraldatud sellel ajal soome-ugri teemalisi üritusi. Hõimupäeva tähistamise traditsiooni jätkati taasiseseisvunud Eestis 1988. aastal.

Hõimupäevad 25 täpne ajakava siitnoid_Hõimupäevad25