EV100 kunsti- ja muusikaprogramm saavad piduliku lõpu Tallinna Kunstihoones

Täna, 23. veebruaril kell 18 tänatakse Tallinna Kunstihoones EV100 kunstiprogrammi ja EV100 muusikaprogrammi panustanuid. Juubeliperioodil korraldati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ligi 150 kunstisündmust ning kokku valmis enam kui 50 tundi uut heliloomingut.

EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla sõnul on Eesti juubelipidustuste raames teoks saanud mitmed projektid, mis muidu vaid kunstnike mõtteisse oleks jäänud ning läbi selle on kaasaegne kunst Eesti inimesele lähemale jõudnud.

Muusikaprogrammi koordinaator Kristel Üksvärav lisas, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on loodud muusikat klassikalise muusika, jazzi, popi ja folgi võtmes ning uudisteosed on kõlanud nii üle Eesti kui ka välismaal. „Üks EV100 muusikaprogrammi kuuluv sündmus on siiski veel varuks – augusti alguses tuleb Mooste Folgikojas esiettekandele helilooja Märt-Matis Lille uudisteos „Suidsusannasümfoonia“.“

Tänuüritusel esinevad kõnedega EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, samuti EV100 kunsti- ja muusikaprogrammi koordinaatorid ning programmi kuuluvate sündmuste esindajad.

EV100 muusikaprogrammi teostest on komponeerinud kava Sander Mölder, mille taustal esitakse fragmente Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul loodud balletist „Keres“. Tutvuda saab ka EV100 kunstiprogrammi ühe viimase näitusega, milleks on Liina Siibi isikunäitus „Paradiisi poliitika“.