ERSO lasteprojekt “Kasvan koos muusikaga” keskendub Läänemere hoidmisele

Reedel, 17. novembril ootab ERSO kolmel täistunnil Estonia kontserdisaali väikeseid muusikasõpru, et avastada koos põnevat orkestrimuusika maailma. Kell 10, 12 ja 18 toimuvad Estonia kontserdisaalis lastekontserdid „Kasvan koos muusikaga. Läänemere robot“. Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib Aleksander Bražnik, videokunstnik on Klas Backman ning konferansjee Peeter Veltmann.

Sel korral on lastekontserdi fookus Läänemerel ja selle hoidmisel. Sümfoonilise muusika saatel tutvutakse robot Balticuga, kes on Läänemere spetsialist ning teeb teavitustööd, et oskaksime oma hinnalist veekogu paremini hoida. Tegemist on Läänemerd ümbritsevate riikide ühisprojektiga, mida esitatakse nii Rootsis, Soomes, Lätis, Poolas, Saksamaal kui ka Taanis. Robot Baltic vastab laste küsimustele ning näitab filme, mis aitavad Läänemerd paremini tundma õppida. Saateks kõlab muusika Läänemerd ümbritsevate riikide heliloojatelt, Eestit esindab Liina Sumera teosega „Here by our Land“ („Siin meie maal“). Solistina astub lavale Peeter Veltmann juunior.

Kontsert on suunatud muusika-aastal (2015) sündinud lastele, kellele on sissepääs tasuta. Lisaks on oodatud kõik lapsed vanuses 5–11 koos oma perede ja sõpradega.

Noorteprojekti „Kasvan koos muusikaga“ algataja Kristjan Hallik tõdeb, et projekt on osutunud väga edukaks. „Muusika-aasta lapsed on käimas kooliteed ja meie suureks rõõmuks on paljud alustanud ka muusikaõpingutega. Igast muusika-aastal sündinud lapsest ei pea saama muusikut, aga loodame, et selle erakordselt pika, 18 aastat kestva projekti raames kasvab üles rohkelt muusikasõpru,“ on Hallik lootusrikas. „Sel aastal oleme koos teiste Läänemere-äärsete orkestritega valmistanud ette kava, mis keskendub Läänemere hoidmisele,“ kirjeldas Hallik eesootavate kontsertide temaatikat.

„Kasvan koos muusikaga“ on 2015. aastal algatatud projekt. Idee sai tõuke asjaolust, et aasta 2015 oli Eestis muusika-aasta. Tegemist on kaugele tulevikku vaatava projektiga, mis aitab vanematel oma lapsi elava ja eheda muusika juurde suunata.