ERSO ja Neeme Järvi salvestavad tuntud plaadifirmadele BIS ja Chandos

Möödunud nädalal pidulikult kahe kontserdiga hooaja lõpetanud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester salvestab sel nädalal maailma juhtivatele heliplaadifirmadele BIS ja Chandos. Neeme Järvi juhatusel salvestatakse BIS-ile hooaja lõppkontserdil publiku ja orkestri südamed võitnud viiuldaja Vadim Gluzmani soleerimisel Prokofjevi mõlemad viiulikontserdid, Chandosele aga valiku slovakkia helilooja Eugen Suchoňi orkestriteoseid.

Hiljuti jõudis müügile ka ERSO ja maestro Neeme Järvi esimene ühine plaat Chandoselt: Franz Xaver Scharwenka klaverikontserdid Aleksandr Markovitši soleerimisel.

Orkestrit on ees ootamas sisukas suvehooaeg: Eri Klasi juubeligala Palmse mõisapargis, Nargenfestivali avakontsert Tõnu Kaljuste juhatusel Estonia kontserdisaalis, Suure-Jaani muusikafestivali kontsert Olari Eltsi juhatusel, kontserdid lauluväljakul kultustenor Andrea Bocelliga ning loomulikult laulupeol.

Vahetult enne laulupidu, 3. juulil toimub Estonia kontserdisaalis ERSO traditsiooniline kontsert “Suur suvine kohtumine. Sõbrad”, mille patrooniks on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. Dirigentideks on ERSO peadirigent ja kunstiline juht maestro Neeme Järvi ning vaid mõned päevad varem oma 80. sünnipäeva tähistav Ameerikas elav Eesti juurtega helilooja ja dirigent Taavo Virkhaus, solistideks nii Eestis kui välislavadel endale nime teinud muusikud: Sigrid Kuulmann (viiul), Indrek Vau (trompet) ja Martin Kuuskmann (fagott).

Fotol: ERSO, Vadim Gluzman ja Neeme Järvi. Foto autor: Tiit Mõtus9.05.2014. ERSO, Vadim Gluzman ja Neeme Järvi. Foto Tiit Mõtus