EMTA Uusaastakontserdil esineb pianist Alexander Kobrin

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ootab kõiki kolmapäeval, 4. jaanuaril kell 19 Uusaastakontserdile. Kontserdil astub üles maailmas tuntud ja tunnustatud pianist Alexander Kobrin koos oboemängija Dimitri Bulgakovi ja fagotimängija Peeter Sarapuuga. 

Alexander Kobrin (s.1980) on maailmas armastatud pianist, kel ette näidata rida esinemisi alates Vene Rahvusorkestrist ning Tokio Filharmooniast lõpetades BBC Sümfooniaorkestriga. Märkimisväärseks võib pidada, et pianist Kobrin (kõrgelt tunnustatud prof. Lev Naumovi endine õpilane) on maailmas kõige olulisemate konkursside esikohtade võitjate seas koos nimedega nagu Rafal Blechacz ja Yundi Li. Samuti on Kobrin maailma ühe kõige mainekama konkursi – Van Cliburni nimelise pianistide konkursi – kuldmedali omanik (2005). 

„Kindlasti ei satu sellise kaliibriga muusikuid meie majja liiga tihti! See, millest Alexander Kobrin on läbi murdnud, on enamikule maailma pianistidele jäänud siiski kättesaamatuks,” rääkis EMTA klaveriõppejõud, pianist Age Juurikas. 

Dimitri Bulgakovil on ette näidata muljetavaldav portfolio soolokontsertidest üle maailma. Ühtlasi on Bulgakov ka Hiiumaal toimuva Homecoming Festivali üks korraldajatest. Ja loomulikult Peeter Sarapuu – meie üks esifagotiste, tuntud solist, kammermuusik, orkestrant ja pedagoog. 

Kavas: Beethoven, Brahms, Lutoslawski ja Poulenc

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis (Tatari 13, Tallinn). Sissepääs tasuta.