Eesti Vabariigi juubeli puhul annab ERSO kontserte USA-s, Berliinis ja Hongkongis

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester alustab vabariigi sünnipäevapidustustega juba 27. jaanuaril USAs algava turneega. Jaanuaris ja veebruaris on orkestril seitse kontserti neljas USA osariigis. Enne väljalendu antakse kodupublikule turneel ettekandele tulevate teostega kontsert “Tallinn –> Ann Arbor”, viidates sellega Floridast Californiasse viiva turnee ühele sihtkohale Michigani osariigis. Ameerika kavaga saab tutvuda ka 22. ja 23. jaanuari lõunakontsertidel.

ERSO kolmandal turneel Ameerika Ühendriikides on dirigentidena orkestri ees praegune peadirigent Neeme Järvi ja endine peadirigent Arvo Volmer, solistidena ERSO kontsertmeister Triin Ruubel ning maailmas laialt tuntud Ameerika solistid Benjamin Beilman ja Garrick Ohlsson, kellest viimasega on Neeme Järvi ka varem koostööd teinud. Floridast Californiasse kulgeva turnee keskne kontsert toimub 3. veebruaril Ann Arboris Michigani osariigis. Just Michigani osariigis tegutseva Detroiti sümfooniaorkestri muusikadirektor oli Neeme Järvi aastail 1990–2005 ning aastal 1991 valiti ta Michigani osariigi aukodanikuks.

Veebruaris on Neeme Järvi koos ERSOga oodatud Berliini Kontserdimajja ning tõelise Eesti patrioodina viib maestro mainekale kontserdilavale Eesti esimese oratooriumi – Rudolf Tobiase “Joonase lähetamise”. Märtsis lähevad ERSO ja Eesti Rahvusmeeskoor esmakordselt ühisele välisturneele koos Soome dirigent Leif Segerstamiga. Kui Hiinaga tehti tutvust juba möödunud hooajal, siis esinemine Hongkongi maineka muusikafestivali lõppkontserdil on orkestri jaoks täiesti uus väljakutse.

Kontserdid Ameerika Ühendriikides
L, 27. jaanuar 2018, St. Augustine, Florida
E, 29. jaanuar 2018, West Palm Beach, Florida
K, 31. jaanuar 2018, Mason City, Iowa
N, 1. veebruar 2018, Ames, Iowa
L, 3. veebruar 2018, Ann Arbor, Michigan
T, 6. veebruar 2018, Palm Desert, California
K, 7. veebruar 2018, Soka, Aliso Viejo, California