Eesti Kammerkooride Liit alustab uut kontserdisarja „Kuulajale“

27. ja 30. novembril kell 19 toimuvad Tallinnas ja Tartus Eesti Kammerkooride Liidu uue kontserdisarja „Kuulajale“ avakontserdid. Mustpeade maja Olavi saalis ja Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi Valges saalis esinevad Tartu Ülikooli kammerkoor ja kammerkoor Head Ööd, Vend.

Kontserdisari „Kuulajale“ esitleb omanäolisi ja mitmekülgse tegevusega Eesti kammerkoore. Sarja avakontserdil esinevad kaks väga head muusikakollektiivi – sel aastal konkurssidel auhinnalisi kohti saavutanud kammerkoor Head Ööd, Vend, dirigent Külli Kiivet (rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn 2013“ grand prix’, segakooride võistulaulmise „Tuljaku“ karika võitja) ja Tartu Ülikooli kammerkoor, dirigent Triin Koch (Tuljaku võistulaulmise II koht).

Esimesel kontserdil on kavas kaasaegne koorimuusika Eestist ja maailmast. Esiettekandena kõlab René Eespere „Voces musicales“ ja a capella versioon Mariliis Valkoneni teosest „Lendutõus“. Kavas on ka Antognini, Gjeilo, Lauridseni, Łukaszewski, Mäntyjärvi, Pärdi, Rips-Laulu, Tüüri ja Uusbergi teosed.

Hooajal 2013/2014 toimub sarjas kokku kuus kontserti Mustpeade majas Tallinnas ja Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis. „Kuulajale“ sarjas saab veebruarikuus kuulata E Stuudio kammerkoori ja kammerkoori A. Le Coq ning aprillis/mais kammernaiskoori Sireen ja kammerkoori Crede.  Tallinna kontserdid salvestab Klassikaraadio. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal.

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on 1997. aastal loodud Eesti Kooriühingu alaliit, mille eesmärgiks on kõrgetasemelise a cappella koorilaulu säilitamine ja edendamine. Lisaks kontserdisarjale „Kuulajale“ korraldab EKKL üle aasta toimuvat Eesti kammerkooride festivali (järgmine festival 4.-5. aprillil 2014 Jõhvis), jõuluootuskontserte, mis sel aastal toimuvad
koostöös kontserdiagentuuriga Corelli Music ning teisi kammerkoorilaulu väärtustavaid tegevusi. Liitu kuulub hetkel 17 Eesti koori.