Eesti jazzi-auhinnad 2020 on jagatud

Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar kuulutasid 26. aprillil välja Eesti jazz’i-auhindade võitjad. Eriolukorrast tingituna jagati auhindu kontktivabalt otseülekandena Philly Joe’s jazz’i-klubist.

Auhinnad anti välja viies kategoorias:
Aasta jazz-muusik 2020 on pianist ja pedagoog Joel Remmel
noor jazz’i-italent 2020 on laulja ja viiuldaja Marianne Leibur
aasta jazz-ansambel 2020 on duo Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand
aasta jazz’i-helilooja 2020 on helilooja ja kontrabassist Mingo Rajandi
aasta jazz’i-edendaja 2020 on jazz-muusikafestival TUJA / Tudengijazz.

Aasta jazz-muusik 2020 auhinna pälvinud mitmekülgne pianist ja pedagoog Joel Remmel on juhtinud 9 aastat omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio ning on välja andnud neli stuudioalbumit, mis on pälvinud kriitikute ja kuulajate poolehoiu. 1. mail ilmub pianistilt esimene soolomuusikaga vinüülplaat «Live at Taff Club». Aasta jazz-muusiku auhinnaga tunnustatakse Eesti aktiivsemaid ja professionaalsemaid jazz-muusikuid, kes on viimaste aastate jooksul oma loomingulise tegevusega enim silma paistnud. Aasta jazz-muusik sai auhinnaks 3500 eurot koostöös Eesti Autorite Ühingu ja Viru keskusega.

Kõik võitjad pälvivad auhinnarahale lisaks skulptor Tiiu Kirsipuu taiesed. Kokku esitati Eesti Jazziauhindadele üle 90 kandidaadi. Eesti Jazziauhindade võitjad selgusid žürii ja publiku hääletuse tulemisena. 2020. aasta jazz’i-auhindu andsid välja Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar koostöös eraisikust jazz’i-sõbraga, Eesti Autorite Ühingu, Eesti Päevalehe, Viru Keskuse, JURA ja Telliskivi Loomelinnakuga. Ülekannet aitasid teostada Philly Joe’s jazz’i-klubi ning Babahh Media meeskond.

31. Tallinna Rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 9.–15. oktoobrini 2020 üle Eesti ja 3. novembril Alexela kontserdimajas. Eesti Jazzliidu üle-eestiline 17. hooaeg alustab kontsertidega septembrist.