Collegium Musicale kontserdid Suure-Jaanis ja Alatskivil

Laupäeval, 17. juunil kell 17 kõlab Suure-Jaani kirikus kammerkoori Collegium Musicale esituses J.S.Bachi kantaat „Ein feste Burg Ist Unser Gott“ BWV 80. Pühapäeval, 18. juunil kell 17 annab koor Kreegi, Tobiase ja Tormise loominguga kontserdi Alatskivi lossis.

Suure-Jaanis toimuval kontserdil on kaastegev orkester Concerto BachFest Endrik Üksvärava dirigeerimisel ja solistid Karin Helstein (sopran), Annely Leinberg (alt), Endrik Üksvärav (tenor) ja Andreas Väljamäe (bass). Pärast kontserti osaleb koor ka Vaimulikul laulupäeval, mis on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale. Pühapäeval Alatskivi lossis toimuv kontsert on pühendatud Eduard Tubina 112. sünniaastapäevale.

„Tänavune suvi on meil tihe ja peamine puhkus jääb augustisse,” rääkis koori dirigent Endrik Üksvärav. „Kokku annab Collegium Musicale sellel suvel 14 kontserti, sh Saksamaal kõrgetasemelisel Rhein Vokal festivalil ja juuli lõpus on meil EV100 programmi raames suur rõõm asuda teele unustatud rahvaste radadele. Ettevõtmine põhineb soovil külastada nende kuue rahva alasid, kelle laulude põhjal valmis Veljo Tormise kooritsükkel „Unustatud rahvad“  ning esimene rännak viib meid Soome ja Venemaale Karjala aladele.“

Tallinnas tegutsev Eesti tippkoor COLLEGIUM MUSICALE on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõkrvits, Pärt Uusberg jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (FIN), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Darrel Ang (Singaur/Prantsusmaa), Mihhail Gerts jt. Samuti selliste orkestrite ja ansamblitega nagu Helsingi barokkorkester, Rascher Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Iisraeli sümfooniaorkester Rishon Letzion ja Jeruusalemma sümfooniaorkester.

Kuue tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta toob koorile kontsertreisid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes (kahel korral).

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet lausa kahel korral “Aasta koori” tiitliga (2014 ja 2011), Endrik Üksvärav on saanud Noore dirigendi preemia (2011) ja koori CD “Peegel peeglis” on premeeritud tiitliga “Aasta kooriplaat 2012).

Koori tegevust toetab Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla. Suurimad koostööpartnerid on Eesti Kontsert ja ERR Klassikaraadio.

Lisainfo koori kohta:
www.collegiummusicale.ee
www.facebook.com/choircollegium