Benjamin Britteni 100 Carnegie Hallis

Carnegie Hallis algas sari, millega tähistatakse inglise helilooja Benjamin Britteni 100. sünniaastapäeva. Benjamin Britten sitting at his piano, in 1950.

Benjamin Britten on enim tuntud oma vokaalmuusika, kooriteoste ning laulude ja laulutsüklite poolest, samuti on ta kirjutanud haaravaid oopereid, mis on mõjutanud muusikateatri arengut. Brittenil oli erakordne võime valida sobivaid tekste. Britten on kirjutanud ka suurepärast orkestri- ja kamermuusikat. Britteni muusika mõjutab ka tänapäeva kunsti, näiteks mängib tema muusika keskset rolli Wes Andersoni filmis „Moonrise Kingdom“.

Britten 100 sarjas toimub täna õhtul kontsert, kus esinevad Orchestra of St Lukes  peadirigent Pablo Heras-Casado dirigeerimisel. Britteni 1943. aastal valminud teoses “Serenaad tenorile, metsasarvele ja orkestrile” soleerivad Ian Bostridge (tenor) ning Stewart Rose (metsasarv).

Britten 100 sarjas esinevad veel  Iestyn DaviesJoshua Hopkins, Julius Drake.

8. novembril annab kontserdi Endellioni keelpillikvartett, mis toob ettekandele Britteni Kolm Divertismenti ja Keelpillikvarteti d-moll ning 22. novembril ooperi Peter Grimes kontsertettekannet dirigeerib David Robertson.

Ian Bostridge kõneleb Benjamin Brittenist, seoses Carnegie Hall sarjaga Britten 100: