Asutati Olari Eltsi nimeline stipendium

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kunstilise juhi ja peadirigendi Olari Eltsi töö tunnustamiseks asutati Olari Eltsi nimeline stipendium sooviga anda kord aastas noortele muusikutele välja kuni kaks rahalist toetust kogusummas 12 000 eurot. Stipendiumi saajad valib välja Olari Elts ise.

“Iga noore muusiku jaoks saabub hetk, kus põhioskused on omandatud, janu maailmalavade järele suur ja julgust ning uudishimu ja enesekindlust piisavalt. Siis on vaja minna ja kohtuda oma suurima mentoriga, et anda oma oskustele viimast lihvi. Kohtuda unistuste lavapartneritega, luua oma muusikaline võrgustik ja leida oma muusikutee. See kõik nõuab pühendumist ning stipendiumiga püüamegi sellele kaasa aidata,” rääkis Olari Elts.

Stipendiumi rahastust koordineerib Kultuuripartnerluse SA ja selle toetajaks on üks eesti ettevõtja. Esimene stipendium on kavas üle anda veel selle aasta jooksul.

Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnul on stipendiumi loomine ettevõtja algatus, et toetada Eesti noori talente teel maailma lavadele. Lisaks Olari Eltsi töö tunnustamisele teeb stipendium kummarduse noortele mantlipärijatele Eesti klassikalises muusikas.