Algab jõulumuusikafestival “Kirikupühad Maarjamaal”

Esimesel advendil, 1. detsembril kell 20 astuvad festivali avakontserdil “Advendiöö” Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus publiku ette Virgo Veldi (saksofon) ja Ulla Krigul (orel). Hilisõhtuse kirikukontserdiga soovivad muusikud publiku leebelt tuua advendiaega, anda aega mõtiskluseks juba lõppema hakkama aasta üle ning pakkuda lihtsalt kaunist olemist neile, kes armastavat oreli ja saksofoni kooslust. Advendikontserdil kõlab valdavalt eestimaine muusika, sealhulgas Galina Grigorjeva ”Molitva” (“Palve”), Artur Kapi “Prelüüd” ja Tõnu Kõrvitsa “Thule koraalid”.

Teisel advendil toimuvad kontserdid on erilised selle poolest, et need toimuvad koostöös Eesti Kammerkooride Liiduga. Kavas on Joseph Haydni ”Missa brevis Sancti Joannis de Deo”, Hob. XXII/7 (“Väike orelimissa”), Corelli Concerto grosso g-moll, op 6 nr 8 “Fatto per la notte di natale” (“Jõulukontsert“) ja Concerto grosso F-duur, op 6 nr 9, samuti Giovanni Battista Pergolesi ”Magnificat” (tegelik autor Francesco Durante), mis on teadaolevalt Eestis esiettekandel. Kauni kavaga kontsertidel osalevad Eesti Kammerkooride Liidu koorid Tallinnast, Tartust ja Lõuna-Eestist ning varajase muusika esitusele spetsialiseerunud Corelli Barokkorkestri solistid dirigent Martin Sildose juhatusel.
Kontserdid toimuvad laupäeval, 7. detsembril kell 17 Tartu Jaani kirikus ning pühapäeval, 8. detsembril kell 18 Tallinna Jaani kirikus.

Traditsioonilised aastalõpukontserdid jõuavad tänavu publikuni koostöös Eesti Kontserdiga ning kavas on Georg Friedrich Händeli armastatuim suurteos „Messias“. Oratooriumi toovad publikuni kammerkoor Voces Musicales ning ajastu pillidel esinev Corelli Barokkorkester, dirigeerib Helsingis asuva Sibeliuse Akadeemia varajase muusika osakonna juht, orelimängija ja klavessinist Anssi Mattila. Solistid on sopran Pirjo Püvi, kontratenor Ivo Posti, tenor Endrik Üksvärav ja bass Uku Joller. Händeli „Messiast“ saab kuulda
laupäeval, 28. detsembril kell 19 Tartu Jaani kirikus ja pühapäeval, 29. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus.

Esimest korda tähistab jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“ ka uue aasta algust. Laupäeval, 4. jaanuaril kell 16 Rakvere rahvamajas, endises Rakvere mõisas toimuv Lääne-Virumaa pidulik uusaastakontsert kannab pealkirja „Corelli barokisäraga uude aastasse“ ning selle kava koosneb barokkmuusika pärlitest heliloojatelt nagu Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel ja Johann Sebastian Bach. Positiivse energiaga muusikat esitavad kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Koostöös Rakvere Kultuurikeskusega toimuv kontsert on publikule tasuta.

kirik-Fest_kuld_logo_1286547904_6753124