Eesti muusikud, viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja pianist Irina Zahharenkova, Poolas

Pressiteade
4. november 2013

Pille Lille Muusikute Fondi korraldusel annavad 3.-6. novembrini 2013 Poolas mainekatel kammermuusikafestivalidel kontserte Eesti väljapaistavad interpreedid viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja pianist Irina Zahharenkova.
3. novembril esinetakse kammermuusikafestivalil „Music at the Spring“ Bydgoszczis. Kontserdi esimeses pooles esitab duo E. Elgari ja N. Rimski-Korsakovi teoseid, teises pooles musitseerib I. Zahharenkova G. Bacewiczi Klaverikvintetis koos poola keelpillikvartetiga „Baroque-Quartet“. Nimetatud teost oli ka eesti publikul võimalus sama koosseisu esituses kuulata Tallinna Kammermuusikafestivalil augustis 2013.
4. novembril esineb duo Varssavis Skweri-kultuurikeskuses (Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny), kus lisaks Elgari ja Rimski-Korsakovi teostele tuleb esitusele F. Chopini Klaverisonaat nr 3. Kontserti toetab Eesti Saatkond Varssavis ning sissepääs on kõigile huvilistele vaba.
Eesti muusikute väikse kontsertreisi viimane esinemine leiab aset 6. novembril Otwockis Euroopa Muusika Festivalil, kus kontserdi esimeses pooles tulevad ettekandele E. Elgari Sonaat viiulile ja klaverile ning N. Rimski-Korsakovi fantaasia ooperi „Kuldkikas“ teemadele. Ent kontserdi teises pooles tulevad ettekandele sootuks erinevad teosed – tšehhi helilooja L. Janaceki Sonaat viiulile ja klaverile ning prantsuse helilooja M. Raveli tehniliselt nõudlik ning virtuoosne fantaasia „Mustlane“, teos, mis kuulub küllap iga viiuldaja unelmate repertuaari.
Rahvusvaheliselt silmapaistva kontserttegevuse eest 1. oktoobril Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2013 pälvinud viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny on õppinud dots. Ivi Tiviku ja oma vanemate, prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere juures. Ta on lõpetanud magistriõppe nii Londoni Guildhall School of Music & Drama’s (2006) kui Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2008). Anna-Liisa on esinenud Londoni, Helsingi, Vilniuse, Jena, ERSO ja Turu Filharmoonia orkestrite, Moskva Sümfooniaorkestri TV6, Gewandhaus Bach-orkestri ja paljude teiste sümfooniaorkestrite solistina. Ta on üles astunud sellistes maailmakuulsates saalides nagu Moskva Konservatooriumi Suur Saal, Peterburi Filharmoonia,  Helsingi Finlandia-talo, Londoni Royal Festival Hall, Barbican ja Wigmore Hall, Berliini Konzerthaus, Kölni Filharmoonia jt
Irina Zahharenkova on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli prof. Mare Otsa ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof. Lilian Semperi klaveriklassi ning omandanud magistrkraadi Helsingi Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures (2010). Irina on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu J. S. Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Irina Zaharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees.