XV rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn 2017“ žürii on selgunud

20.-23. aprillil 2017 toimuval koorifestivalil hindab võistlevaid koore viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid: Tone Bianca Dahl (Norra), Basilio Astulez Duque (Baskimaa/Hispaania), Georg Grün (Saksamaa), Risto Joost (Eesti) ja Ko Matsushita (Jaapan).

Tone Bianca Sparre Dahl (Norra) on Norra dirigent, laulja, helilooja, muusikapedagoog, pianist. Enne Norra Muusikaakadeemia lõpetamist koorijuhtimise alal spetsialiseerus ta Ungaris Kodaly meetodile. Dahl on kammerkoori Schola Cantorum dirigent alates 2002. aastast, ning on sellega tunnustust pälvinud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Ta on ka Norra Muusikaakadeemia dotsent ning  hinnatud külalisdirigent ja lektor.

Basilio Astulez Duque (Baskimaa/Hispaania) on toonud vokaalmuusikasse värskust ja originaalsust, avanud uusi väljendusvahendeid. Ta on laste- ja noortekoori Leioa Kantika Korala ning naiskoori Vocalia Taldea dirigent ja on nendega rahvusvahelistel konkurssidel saanud üle 20 auhinnaBasilio Astulez  tegutseb pidevalt rahvusvahelise külalisdirigendina ja kunstilise nõustajana.

Georg Grün (Saksamaa) on üks nõutumaid rahvusvahelisi kooridirigente ja koorimuusika spetsialiste. 1990 asutas ta Saarbrückeni Kammerkoori (KammerChor Saarbrücken)  ja on  selle kunstiline juht. Ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi koorikonkursse, on tuntud külalisidirigent ja rahvusvaheliste konkursside žüriiliige, rahvusvaheliste meistriklasside läbiviija. Ta on Saksamaa dirigentide foorumi mentor.

Risto Joost (Eesti) on 2015/16 hooaja algusesest Leipzigis tegutseva MDR Rundfunkchori (Kesk-Saksamaa ringhäälingukoori) kunstiline juht. Alates sügisest 2009 on ta Rahvusooper Estonia dirigent. 2011-2015 oli ta Madalmaade Kammerkoori peadirigent, 2006-2011 Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri peadirigent.
1999. aasta sügisel asutas Risto Joost kammerkoori Voces Musicales, mis on võitnud auhindu mitmetelt koorikonkurssidelt, ning lisaks koorile 2002. aasta kevadel instrumentaalansambli Ensemble Voces Musicales.
Dirigendina on Joost saavutanud preemiaid mitmetel konkurssidel. Ta on juhatanud nii eesti kui ka välismaa orkestreid: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Haapsalu Linnaorkester, Tallinna Noorteorkester, Tallinna Barokkorkester, Corelli Barokkorkester, Helsingborgi Sümfooniaorkester, Keski-Soome Kammerorkester ja Gävle Sümfooniaorkester. Samuti on ta seisnud dirigendina mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud kooride ees nagu Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, segakoor Latvija, Rootsi Raadio Koor ja Ars Nova Copenhagen.

Ko Matsushita (Jaapan) on üks tänapäeva maailma tunnustatumaid kooriheliloojaid ja dirigente, kes on võitnud oma kooridega mitmeid auhinnalisi kohti ja dirigendipreemiaid rahvusvahelistel konkurssidel. Matsushita on õppinud kompositsiooni  Kunitachi  muusikakolledžis ja koorijuhtimist Ungaris Kodály Instituudis. 2015. aastal  sai Ko Matsushita esimese aasialasena rahvusvahelise Robert Edleri koorimuusikaauhinna. Ta on kogu maailmas nõutud külalisdirigent ja žüriiliige rahvusvahelistel konkurssidel.

 Koorifestivali „Tallinn 2017“ kunstiline juht on Triin Koch, kunstinõukokku kuuluvad veel Heli Jürgenson, Külli Kiivet, Ingrid Kõrvits ja Peeter Perens. Festivalil osalevad koorid registreeruvad käesoleva aasta novembriks, nende hulgast valib kunstinõukogu esinema pääsejad.