Kammerkooride Liidu kooride esituses kõlab Tallinnas ja Tartus väärt koorimuusika

Juba sellel laupäeval ja pühapäeval annavad Kammerkooride Liidu liikmeskoorid Viljandimaa Kammerkoor ja kammerkoor Helü ühiskontserdid Tartus ja Tallinnas. Kontserdid toimuvad 29. oktoobril kell 18 Tartu Heino Elleri nimelise Muusikakooli Tubina saalis ja 30. oktoobril kell 18 Tallinna Filharmoonia Muspeade Maja Vennaste saalis.  Kuulda saab muusikat C. Kreegi, L. Veevo, E. Mägi, A. Ritsingu, E. Whitacre’i jpt. sulest.

Viljandimaa kammerkoor
 on tegutsenud erinevates koosseisudes kokku 33 aastat.
Viljandimaa Kammerkoor, milles laulab sel hooajal 36 lauljat Viljandi linnast ja maakonnast, käib koos korra nädalas korralistes proovides ja korra kuus ühe-kahepäevastes laululaagrites, et valmistuda kontsertideks, õppida uut repertuaari ning tegelda koori kvalitatiivse külje parandamisega.  2016. aasta kevadel saavutas Viljandimaa Kammerkoor Jõhvis toimunud Eesti Kammerkooride festivalil B-kategoorias 2. koha. Koori juhivad kaks dirigenti Kadi Ritsing ning Jüri Liiva.

Kammerkoor Helü, endise nimega E STuudio kammerkoor, asutati aastal 2004. Kui koor käis eelnevalt koos projektipõhiselt, siis viimase kolme aastaga on sellest välja kasvanud üks mõnus ühtehoidev seltskond, kes naudib iganädalaselt ühist musitseerimist ja teineteise seltskonda. Koori repertuaari kuulub peamiselt klassikaline koorimuusika, kuid kontsertidel on esitusele tulnud ka popmuusika töötlusi (Queen, Mahavok, Sting, ABBA).

2016. aasta kevadel pälvis Helü Eesti Kammerkooride festivalil B-kategoorias 1. koha ning parima kava eripreemia. Sama aasta suvel osaleti Walesis mainekal festivalil Llangollen International Musical Eisteddfod, kus saavutati segakooride katekoorias II koht. Ühtlasi valiti reisi ajal koorile uus ja omanäoline nimi Helü, mis tähendab võro keeles “häält”, “heli” või “häälikut”.
Küllike Joosing on koori dirigent aastast 2011. Lisaks kammerkoorile Helü juhatab ta ka Tartu Üliõplassegakoori ja E STuudio lastekoori. 2016. aasta kevadel pälvis ta Eesti Kammerkooride festivalil parima dirigendi eripreemia.

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on 1997. aastal loodud Eesti Kooriühingu alaliit, mille eesmärgiks on kõrgetasemelise a capella koorilaulu säilitamine ja edendamine. 2013. aastal ellu kutsutud kontserdisari “Kuulajale” esitleb omanäolisi ja mitmekülgse tegevusega Eesti kammerkoore.

Kontserdi piletid on saadaval Piletilevist ja tund enne algust koha peal.