Festival AFEKT koostöös Tallinna Muusikakeskkooli ja Küberstuudioga toovad publikuni taas Cybergala

25. oktoobril kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis teistkordselt eriline kontsert-etendus “Cybergala 2. Mälupartituur”. XV Rahvusvahelise Ny:dismuusika Festivali AFEKT raames luuakse Küberstuudio ja Muusikakeskkooli noorte mõtte- ja helilainete jõul Estonia kontserdisaali maagiline küberkeskkond.

Tänavune kontsert-etendus kannab alapealkirja “Mälupartituur”, millega seonduvalt kõlavad küsimused: mis jääb järele muusikast, kui noodid enam ei kõla? Mis elu kõrghetkedest, kui mälestusterull neist tasapisi üle vurab?

Timo Steiner : “Kontserdil “Mälupartituur/Cybergaala 2 MÄNGITAKSE muusikat, uuemat ja vanemat, koos kujunduse ja piltidega, MÄLETATAKSE elu ja loome kõrghetki, loetakse MÄLUPARTITUURE – so mälestustest, kõlanud helidest ja inimeste salaaistingutest kokku miksitud noodi- ja tunnetusridu.”

Kontsert-etendusel astuvad üles noored ja andekad interpreedid Tallinna Muusikakeskkoolist:

Hans Christian Aavik (viiul), Fred Heinoja (viiul), Carita Irjas (klaver), Hans Matthias Kari (klaver), Sofia Khvichia (klaver), Maria Mutso (tšello), Richard Mägar (klaver), Tanel-Eiko Novikov (vibrafon), Susanna Liisa Onoper (klaver), Jana Potštarjova (klaver), Aleksandra Serebrjakova (viiul), Brigitta Siimer (viiul), Katariina Tammemägi (viiul), Annaliis Telgmaa (laul), Anna Katarina Tralla (viiul).

Etenduse toimumisele annab omapoolse panuse Küberstuudio, koosseisus Monika Mattiesen (lavastus), Timo Steiner (lavastus ja kujundusmuusika), Henry Griin (video) ja Triin Suvi (valgusdisain).

Kavas: Tulev, Zubel, Rahmaninov, Paganini, Mozart, Sisask jpt

Cybergalast teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal. Kontsert-etendus on vaheajata ning kestab 1 tund ja 40 minutit

Rohkem infot sündmuse ja piletite kohta: http://bit.ly/2eizxew

XV Rahvusvaheline Ny:dismuusika Festival AFEKT toimub Tallinnas ja Tartus 19.-26. oktoobrini 2016. Tegemist on jätkuga Tartus 14 aastat toimunud Eesti Heliloojate Festivalile. Viimastel aastatel Tallinnasse laienenud ja rahvusvahelisi kollektiive kaasanud festival sai muutustest tulenevalt uue nime. Festivali läbiv teema on tänavu “Visuaal ja muusika” multimediaalseid või teatraalseid elemente kasutatakse mitmel kontserdil, kaasatud on nii visuaalkunstnikke kui ka lavastajaid.

Festival AFEKTist: http://festivalafekt.ee/et/